29 listopada 2018

Nowozelandczycy modlą się na różańcu, by powstrzymać rozwój kultury śmierci

(Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com)

Kolejne kraje zainspirowane Polską dołączają do modlitwy różańcowej. Tym razem „w odpowiedzi na postępującą kulturę śmierci, katolicy Nowej Zelandii prowadzą Krucjatę Różańcową w intencji życia i wiary”.

 

Beverley Bennett i Clare Dargaville, choć nie miały środków finansowych, podjęły się zorganizowania modlitwy różańcowej w swoim kraju. Jedyne co posiadały, to „miłość do Matki Bożej i wiedzę o mocy modlitwy”. Dargaville zauważyła, że mimo to „dzięki Bożemu natchnieniu grupa wiernych katolików udzieliła znacznej darowizny”, która pomogła w trwających od lutego tego roku przygotowaniach do 54-dniowej nowenny.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Projektant stron internetowych Dan Lin pomógł stworzyć profesjonalny portal, która oprócz grafiki zawiera wiele informacji o historii Krucjaty Różańcowej, jak i o samej inicjatywie. Z kolei twórca ikon Michael Pervan namalował specjalnie wizerunek Matki Bożej Wniebowziętej, świętej patronki Nowej Zelandii.

 

Inicjatywa jest odpowiedzią na plany socjalistycznej Partii Pracy, która od zeszłego roku rządzi Nową Zelandią. Będący u władzy socjaliści dążą do usunięcia wszelkich ograniczeń, jeśli chodzi o zabijanie nienarodzonych oraz do legalizację eutanazji.

 

Aborcja ma się stać „kwestią zdrowia”. Działacze proaborcyjni twierdzą, że nowe prawo powinno doprowadzić do „dekriminalizaciji aborcji by chronić kobiety, które dopuszczają się aborcji niezgodnych z prawem”. Tymczasem, jak przypomina Anita Carey z Church Militant, „zgodnie z obecnym prawem Nowej Zelandii kobiety nie mogą być oskarżane o nielegalną aborcję”. Przewodniczący Nowozelandzkiej Konferencji Biskupów Katolickich, bp Patrick Dunn zauważył, że dekriminalizacja aborcji „skutecznie usunie całą prawną ochronę dzieci nienarodzonych”.

 

Z kolei w grudniu zeszłego roku odbyło się pierwsze czytanie projektu Ustawy o Wyborze Zakończenia Życia. Do projektu zgłoszono 40 000 opinii, a raport na temat wyników ma być ogłoszony w roku 2019. „Niemal wszystkie złożone opinie są przeciwne legalizacji eutanazji”.

 

Nowozelandzka Krucjata Różańcowa, której jednym z patronów jest bp Patrick Dunn, zaczęła się 16 października br. od 54-dniowej nowenny. „Wierni katolicy odmawiają trzy nowenny błagalne i trzy nowenny dziękczynne”. Ostatnia z nich rozpoczyna się 30 listopada.

„8 grudnia w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Panny Nowozelandczycy zbiorą się w 65 miejscach w całym kraju, by modlić się w intencji Życia i Wiary. Jest to także dzień, w którym odbywa się nowozelandzki Marsz za Życiem w Wellington”.

 

Jak przypomina Anita Carey, w Nowej Zelandii „aborcja jest legalna od 41 lat i pochłonęła ponad 500 000 istnień ludzkich – ponad 10 procent populacji tego małego, liczącego 4,5 miliona mieszkańców, kraju”.

 

 

Źródło: ChurchMilitant.com

Jan J. Franczak

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 45 635 zł cel: 500 000 zł
9%
wybierz kwotę:
Wspieram