23 lutego 2024

Nowy Jork: publiczny różaniec przebłagalny za homo-profanację w katedrze św. Patryka

(Różaniec, zdjęcie ilustracyjne / Źródło: Pixabay)

Grupa wiernych świeckich zorganizuje przed gmachem katedry św. Patryka w Nowym Jorku różaniec przebłagalny za profanację świątyni, której dopuścili się aktywiści LGBT. W połowie lutego w kościele odbyło się nabożeństwo pogrzebowe transseksualisty o pseudonimie Cecilia Gentili, w trakcie którego zgromadzeni zwracali się do zmarłego mężczyzny żeńskimi zaimkami, nazywali go „matką dziwek” oraz dopuścili się wielu innych skandalicznych czynności w miejscu kultu.

Różańce przebłagalne odbędą się w dwóch terminach; 24.02 oraz 26.02 przed gmachem katedry św. Patryka na Manhattanie. Wydarzenie modlitewne połączone będzie z protestem wobec działań administratorów świątyni, oraz pobłażliwymi wypowiedziami metropolity Nowego Jorku, kard. Timothy’ego Dolana.

„Kpiąc ze wszystkiego, co święte, nabożeństwo wyglądało jak Drag Queen Show, oklaskujące grzech, szydzące z Kościoła i bezczeszczące dom Boży” – napisali organizatorzy różańca. „Nasz publiczny różaniec będzie miał pokojowy i legalny charakter. Prosimy o Boże miłosierdzie i oferujemy publiczne zadośćuczynienie” – dodali.

Wesprzyj nas już teraz!

15 lutego 2024 roku w katedrze św. Patryka na Manhattanie odbyło się nabożeństwo pogrzebowe Cecilii Gentili, aktywisty, który przyczynił się do dekryminalizacji prostytucji w Nowym Jorku, lobbował za włączeniem terminu „tożsamości płciowej” jako kategorii chronionej przez prawa człowieka, a także był głównym fundraiserem na rzecz osób z zaburzeniami tożsamości płciowej. Gentili był mężczyzną, który identyfikował się jako kobieta.

Z ambony swoje przemowy wygłaszali m.in. drag queen, mężczyźni ubrani w wyzywające stroje kobiet, skandowano hasło „św. Cecylia” na cześć zmarłego, a także wykonano coś w rodzaju homoseksualnego tańca uwielbienia. Sprofanowano też pieśń „Ave Maria”, gdzie w miejsce Maria śpiewano Cecylia. Na portrecie trumiennym zmarłego zawarto napis Santa Puta Madre, co można przetłumaczyć jako „Święta Matka Dziwek”. Od organizatorów odciął się nawet czołowy promotor homo-agendy w Kościele, amerykański jezuita o. James Martin. Papieski faworyt udzielił wypowiedzi dla New York Timesa, w której pochwalał inicjatywę. Po całym wydarzeniu stwierdził, że nie miał pełnej wiedzy na temat prawdziwych intencji i charakteru prowokacji.
 
Nabożeństwu przewodniczył ks. Edward Dougherty, który zwrócił na siebie uwagę katolickiej opinii publicznej swoim zachowaniem podczas wydarzenia. Podczas liturgii kapłan odnosił się do Gentili żeńskimi zaimkami i opisywał mężczyznę jako „nasza siostra”. Co więcej, przyklaskiwał zgromadzonym, żartując, że „takie tłumy widuje w kościele wyłącznie w Wielką Sobotę”.

Kapłana bronił w mediach metropolita Nowego Jorku, kard. Dolan. Określił go nawet mianem „bohatera”, który nie dopuścił do odprawienia świętokradczej Mszy Świętej. Jak wynika jednak z nagrań wydarzenia, ks. Dougherty otrzymał jedynie powiadomienie, że w świątyni odbędzie się wyłącznie nabożeństwo.

Źródło: lifesitenews.com / własne PCh24.pl

PR

„Bluźnierstwo i profanacja”. Bp Strickland reaguje na pogrzeb transaktywisty w katedrze św. Patryka w Nowym Jorku

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 141 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram