16 września 2018

Nowy pakt niemiecko-rosyjski? Ławrow składa propozycję w ramach „koncepcji Putina”

(Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow fot.Tomasz Paczos / FORUM )

Do „remontu europejskiego domu” wezwał w Berlinie państwa europejskie szef rosyjskiego MSZ, Siergiej Ławrow. W jego opinii, w takim „remoncie” to Niemcy miałyby do odegrania ważną rolę.

 

 Ławrow, podczas swojego wystąpienia w ramach Forum Niemiecko-Rosyjskiego, zachwalał Niemcy przede wszystkim za kontynuowanie dialogu z Rosją. Apelował również, by odegrały one aktywną rolę w zbliżeniu między Moskwą a Brukselą. – Bylibyśmy szczęśliwi, gdyby Berlin wystąpił z inicjatywą, bez wstępnych warunków – powiedział szef MSZ.

 

Siergiej Ławrow skarżył się na brak relacji z Brukselą, szczególnie zwracając uwagę, iż dawno nie odbył się szczyt Unii Europejskiej z Rosją. Mówił również o koncepcji relacji Bruksela-Moskwa według Władimira Putina. Chodzi o euroazjatycką przestrzeń ekonomiczną od Lizbony do Władywostoku.

 

Podczas swojego wystąpienia, Ławrow podkreślił także – co może budzić zaskoczenie – pozytywną rolę Związku Sowieckiego w… procesie zjednoczenia Niemiec. W odpowiedzi na słowa szefa rosyjskiej dyplomacji współprzewodniczący Forum Rosyjsko-Niemieckiego, Matthias Platzeck opowiedział się za zniesieniem wiz dla obywateli rosyjskich.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie