4 marca nuncjusz spotkał się z przedstawicielkami Kongresu Kobiet, które napisały do papieża oburzając się na kościelny „atak na prawa kobiet i ideały równości” i krytykę genderyzmu, którą oceniły jako „szaleństwo nienawiści”. Po spotkaniu z przedstawicielem Stolicy Apostolskiej feministki orzekły, że według hierarchy konieczne jest „odłożenie konfrontacji” i „pozytywne podejście”. Jak naprawdę wyglądało ta rozmowa?
List otwarty w tej sprawy wystosowało Towarzystwo Uniwersyteckie „Fides et Ratio”. „Z komunikatu podanego przez przedstawicielki Kongresu Kobiet po spotkaniu z Księdzem Arcybiskupem Nuncjuszem wynika, iż Papież Franciszek postuluje, aby: nie wzbudzać strachu przed gender” – czytamy.
Wesprzyj nas już teraz!
Nuncjusz apostolski w Polsce, arcybiskup Celestino Migliore, w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” postanowił przedstawić przebieg rozmowy z przedstawicielkami Kongresu Kobiet. Arcybiskup Migliore zapytał Henrykę Bohniarz i Dorota Warakomską o kwestie, jakie podejmują w sferze publicznej, przypominając przy tym o zaangażowaniu Kościoła na rzecz faktycznej równości mężczyzn i kobiet.
Hierarcha podkreślił, że większość społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z faktycznego charakteru gender. Kwestia ta powinna być zrozumiałą dla społeczeństwa i temu służyć powinna debata. Nuncjusz zauważył, że genderyzm jest przedstawiany jako środek wychowawczy, który pozwoli na wyeliminowanie stygmatyzacji osób niehomoseksualnych. Temu przeczą jednak głosy ekspertów. Duchowny zauważył, że w edukacji wybierać należy te perspektywy, które służą integralnemu rozwojowi osoby ludzkiej.
Źródło: gosc.pl
mat