27 września 2015

Obraz z Kancelarii Prezydenta RP trafił na sprzedaż. Zniknął za prezydentury Komorowskiego

(By Wistula (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons)

10 czerwca sprzedany został obraz autorstwa Romana Kochanowskiego. „Gęsiarka” zniknęła z pokoju asystentów w trakcie prezydentury Bronisława Komorowskiego. W poniedziałek kancelaria złoży w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

 

Obraz został wystawiony na aukcji z ceną wywoławczą w wysokości 12 tys. złotych i został sprzedany. Jak potwierdza Kancelaria Prezydenta, przedtem znajdował się na wyposażeniu pokoju asystenckiego. O sprzedaży obrazu poinformował serwis niezalezna.pl.

 

W toku inwentaryzacji prowadzonej w okresie od 18 sierpnia 2015 r. do 4 września 2015 r. stwierdzono brak obrazu na stanie majątku KPRP.Wewnętrzne postępowanie wyjaśniające przeprowadzone w tej sprawie wykazało, iż wiedza o braku obrazu była w KPRP od marca 2015 r.” – ujawnili prezydenccy urzędnicy.

 

Portal niezalezna.pl kontaktował się w ten sprawie z domem aukcyjnym, za pośrednictwem którego doszło do sprzedaży. Pośrednik miał sprawdzić, czy obraz jest oryginalny i czy znajduje się na liście zaginionych dzieł sztuki.

 

Teraz sprawą zajmie się policja. Kancelaria zapowiedziała złożenie zawiadomienia w poniedziałek.

 

Źródło: niezalezna.pl

mat

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie