20 sierpnia 2013

„Obrona praw kobiet” po islamsku. W Kuwejcie debatują nad niewolnictwem

(By Steve & Jem Copley [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons)

Kuwejcka „obrończyni praw kobiet”, Salwa al Mutairi wezwała do legalizacji niewolnictwa seksualnego i jednocześnie stwierdziła, że „to najlepszy sposób, aby uchronić muzułmańskiego Kuwejtczyka przed pokusą zdrady i uwiedzeniem przez piękną kobietę”. Równocześnie islamska aktywistka zaproponowała, by zezwalać Kuwejtkom na zakup „dobrze wyglądających mężczyzn”. „Zakupiony mężczyzna powinien być uprzejmy, skromny i atrakcyjny. Powinien słuchać rozkazów żony i traktować ją dobrze” – twierdziła Salwa al Mutairi uzasadniając, że to rozwiąże w kraju problem staropanieństwa.

 

Nie ma powodu do wstydu, bowiem szariat nie zabrania seksualnego niewolnictwa – twierdzi aktywistka Salwa al Mutairi i proponuje, aby uczynić „seksualnymi niewolnicami nie-muzułmanki, w tym chrześcijanki z krajów dotkniętych wojną”. „Posiadanie niewolnic przez muzułmańskich mężczyzn jest czymś całkowicie normalnym, albowiem już w historii islamu możemy znaleźć wiele przykładów, chociażby kalifa Haruna al-Rashida, który za życia miał ok. 2000 nałożnic” – twierdziła w 2011 roku al Mutairi.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Zdaniem kuwejckiej aktywistki, „możliwość korzystania z usług niewolnic skutecznie chroniłaby prawego Kuwejtczyka przed pokusą zdrady w małżeństwie”. Podobnego zdania jest sunnicki uczony, Mufti, który w rozmowie z al Mutairi stwierdził, że „najlepszym sposobem na uchronienie mężczyzny przed zdradą jest zapewnienie mu niewolnicy”. Salwa al Mutairi naciska również „na wprowadzenie ustawy, która zezwalałaby kuwejckim mężczyznom na zakup i posiadanie nałożnic” i proponuje zarazem, aby „handel niewolnicami odbywał się poprzez agencje”.

 

To nie koniec propozycji społecznych reform. Aktywistka zaproponowała także zakup mężczyzn-niewolników wyznających islam lub chcących dokonać konwersji. To według niej rozwiązanie problemu ze staropanieństwem wśród mieszkanek Kuwejtu. Równocześnie takie rozwiązanie, jak podkreśla Salwa al Mutairi, przyniosłoby pożądane skutki eugeniczne. Al Mutairi zadeklarowała, że sama mogłaby się zająć organizacja odpowiedniej agencji.

 

 

Źródło: www.katholisches.info

Klaud, Mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram