Skierowany we wrześniu 2016 roku w formie petycji projekt ustawy wprowadzającej m.in. zakaz zabijania dzieci poczętych ugrzązł w sejmowych komisjach. Po długim procedowaniu Komisja ds. Petycji przekazała dokument Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Taka ścieżka pozwala sądzić, że projekt nieprędko trafi na salę plenarną Sejmu.
Projekt ustawy wzmacniającej ochronę życia w formie petycji do Sejmu złożyła Polska Federacja Ruchów Obrony Życia. Dokument najpierw długo czekał na rozpatrzenie go w Komisji ds. Petycji. Gdy ta się nim już zajęła, zmarnowano kolejne tygodnie na przygotowanie dezyderatu do premier Beaty Szydło, w którym posłowie pytali rząd o jego plany względem ochrony życia.
Wesprzyj nas już teraz!
Zgodnie z przewidywaniem, w nadesłanej odpowiedzi rząd skupił się na programie „Za życiem” i tylko krótko poinformował, że nie planuje zmian w kwestii obowiązującego tzw. kompromisu aborcyjnego. Komisja ostatecznie wprawdzie nie odrzuciła projektu, ale skierowała go do kolejnej sejmowej komisji. To oznacza, że prace nad projektem będą mogły być nadal przedłużane, a autorzy petycji nie będą mogli mówić, że projekt został odrzucony.
I choć nie można zaprzeczyć, że program „Za życiem” czy wsparcie rodzin w ramach programu „500+” przynoszą pozytywne efekty, to jednak wciąż polskie prawo pozwala na zbicie nienarodzonego dziecka. Projekt PFROŻ prócz zakazu aborcji proponuje zakaz sprzedaży, nieodpłatnego udostępniania i reklamowania środków o działaniu poronnym.
Źródło: radiomaryja.pl
MA