24 stycznia 2016

Liberalno-lewicowe media w swojej działalności nie mają żadnych hamulców etycznych. By uwiarygodniać swoją narrację gotowe są posłużyć się nawet manipulacją, przekręcaniem cytatów i podawaniem wyrwanych z kontekstu fragmentów wypowiedzi. Tak stało się ze słowami abp Stanisława Gądeckiego. Jego wypowiedź podała „Gazeta Wyborcza”, a za nią TVN. Odbiorca mediów otrzymał zafałszowany obraz. Metropolita poznański nie oskarżył Polaków o nienawistny, „chory nacjonalizm”, co sugerowały postępowe ośrodki. Sprostowanie zamieściła oficjalna strona przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

 

Jak przeczytamy na stronie abpgadecki.pl, w piątek, 22 stycznia odbyło się spotkanie abp Stanisława Gądeckiego z Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Dotyczyło ono bezdomnych i uchodźców. Zaproszenie wobec metropolity poznańskiego wystosował Adam Bodnar. W rozmowie w Pałacu Działyńskich w Poznaniu udział wzięły osoby zaangażowane w pomoc potrzebującym.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Pewien Syryjczyk zwrócił się do księdza arcybiskupa ze swoimi obawami o bezpieczeństwo w Polsce. Pochodzący z bliskowschodniego kraju człowiek czuje się zagrożony na ulicach Poznania. Atak na obcokrajowca metropolita poznański określił mianem „chorego nacjonalizmu” oraz „zagubienia tożsamości”.

 

Niestety „Gazeta Wyborcza”, a za nią TVN, wycięły fragment wypowiedzi polskiego duchownego i z krytyki ataku na Syryjczyka, negatywnej opinii arcybiskupa o jednym zdarzeniu, stworzyły niewypowiedzianą przez apb Gądeckiego diagnozę sytuacji w Polsce. Co więcej, dziennikarz TVN upewniał się, czy „GW” dobrze rozumie wypowiedź. Mimo uzyskanej odpowiedzi zdanie metropolity poznańskiego zostało zaprezentowane w Faktach TVN jako apel arcybiskupa.

 

Oto sprostowanie ks. dr hab. Macieja Szczepaniaka, rzecznika Kurii Metropolitalnej w Poznaniu:

 

„ Gazeta Wyborcza, a za nią TVN, zacytowały jedno, wyrwane z kontekstu, zdanie abp. Gądeckiego: w Polsce doszedł do głosu chory nacjonalizm, który uważa, że szacunek dla kraju wyraża się w nienawiści do obcych. To ludzie, którzy zagubili swoją tożsamość (cyt. za Gazeta Wyborcza, 23.1.2016).

 

Warto podkreślić, iż:

 

1. Rzecznik Praw Obywatelskich, zapraszając przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski na spotkanie, zaznaczył, iż odbędzie się ono bez udziału mediów – jego celem miała być pomoc bezdomnym i uchodźcom.

 

2. Cytowane przez media stwierdzenie było odpowiedzią abp. Gądeckiego na wypowiedź Syryjczyka, który żalił się, że nie czuje się bezpieczny na ulicach Poznania; abp Gądecki nie mówił, że mamy w Polsce do czynienia z chorym nacjonalizmem, ale że atak na obcokrajowca świadczy o chorym nacjonalizmie i zagubieniu tożsamości.

 

3. Podczas dyskusji abp Gądecki wyraźnie zaznaczył, iż jego zdaniem Polacy nie są ksenofobiczni.

 

4. Na pytanie dziennikarza Pawła Płuski (TVN), czy Gazeta Wyborcza właściwie rozumie wypowiedź abp. Stanisława Gądeckiego, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Poznaniu wyjaśnił, iż cytowane zdanie zostało wyrwane z kontekstu; mimo to, w głównym wydaniu Faktów (23.1.2016) przedstawiono je jako apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

 

ks. dr hab. Maciej Szczepaniak

Rzecznik Kurii Metropolitalnej w Poznaniu ”.

 

Takie postawy jak chęć poznawania prawdy i wyjaśniania rzeczywistości zgodnie ze stanem faktycznym, są obce zideologizowanym, lewicowym ośrodkom medialnym, dążącym wyłącznie do uzyskania własnych korzyści. Niestety dopuszczający się w tym wypadku manipulacji mają zdecydowanie większy zasięg oddziaływania niż witryna abpgadecki.pl, dlatego koniecznym jest rozpowszechnianie słów abp Gądeckiego zgodnie z tym, co powiedział.

 

Źródło: abpgadecki.pl

MWł

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 132 803 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram