Konserwatywna gubernator stanu Dakota Południowa należy do tej części amerykańskich polityków, którzy – podobnie jak ponad połowa Amerykanów – oczekują, że Sąd Najwyższy unieważni precedens Roe vs. Wade, który w roku 1973 zalegalizował aborcję w USA. Podczas gdy „katolicki” prezydent Joe Biden świętował rocznicę wyroku, który pochłonął ponad 63 miliony niewinnych istnień, Kristi Noem ogłosiła dwa projekty ustaw chroniących życie poczęte.
– Dzisiaj, gdy dziesiątki tysięcy Amerykanów pro-life uczestniczą w dorocznym Marszu dla Życia w Waszyngtonie, ogłaszam dwa projekty ustaw w obronie życia w Dakocie Południowej. Jeden zakaże aborcji po wykryciu bicia serca dziecka. Drugi zakaże aborcji za pośrednictwem teleporady – oświadczyła w piątek Kristi Noem.
Republikańska gubernator konsekwentnie podejmuje działania prawne na rzecz ograniczenia procederu dzieciobójstwa. W samym zeszłym roku podpisała osiem ustaw chroniących życie poczęte. Obecna ustawa wzorowana jest na tzw. teksańskim prawie bicia serca, która zakazuje aborcji po 5 tygodniu ciąży, co wyeliminowało praktycznie 80 procent dotychczasowych przypadków.
Wesprzyj nas już teraz!
Noem ma świadomość działania w ograniczeniach prawnych narzuconych przez nieszczęsny precedens Roe vs. Wade, w myśl którego stany nie mogły samodzielnie decydować o wdrażaniu praw chroniących życie. Konserwatywna gubernator Dakoty Południowej, podobnie jak ponad połowa Amerykanów, oczekuje, że Sąd Najwyższy odwróci ten dawny precedens, orzekając w bieżącej sprawie Dobbs vs. Women’s Health Organization, w której ściera się stan Mississippi z przemysłem aborcyjnym.
Kristi Noem poinformowała, że liczba aborcji w jej stanie spadła o 80 procent w ciągu ostatniej dekady, ale wciąż pozostaje wiele do zrobienia, by całkowicie wyeliminować zbrodniczy proceder. – Każde ludzkie życie jest wyjątkowe i piękne od momentu poczęcia. Każde życie jest godne naszej ochrony, godne prawa do życia – podkreśliła, przypominając, że już w 2005 roku rządzony przez nią stan przyjął ustawę prawie całkowicie zakazującą aborcji (z wyjątkiem zagrożenia życia matki), ale jej wejście w życie uzależnione jest od wyroku Sądu Najwyższego.
– Mamy nadzieję, że tegoroczny Marsz dla Życia będzie ostatnim i że Sąd Najwyższy w końcu zapewni ochronę każdemu nienarodzonemu dziecku. Ale zanim to się stanie, te ustawy zapewnią ochronę zarówno nienarodzonym dzieciom, jak i ich matkom w Dakocie Południowej – zadeklarowała gubernator.
Źródło: lifesitenews.com
FO