30 kwietnia 2021

Odmrażanie gospodarki rozpoczęte. Rząd opublikował nowe rozporządzenie covidowe

(Fot. Pixabay)

W Dzienniku Ustaw opublikowano w czwartek rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z tzw. pandemią koronawirusa.

Rozporządzenie jest realizacją środowych zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, dotyczących m.in. odmrażania gospodarki.

Znalazły się w nim m.in. zapisy mówiące, że działalność będą mogły wznowić np. muzea, galerie oraz inne instytucje kultury prowadzące działalność wystawienniczą, pod warunkiem zapewnienia, że będzie przebywała w nich jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 metrach kwadratowych powierzchni pomieszczenia.

Rozporządzenie zakłada też, że od 1 maja będzie możliwa aktywność sportowa na świeżym powietrzu oraz w zamkniętych obiektach sportowych i na basenach.

Premier zapowiadał również, że od 4 maja do działalności w reżimie sanitarnym będą mogły wrócić galerie handlowe oraz sklepy budowlane meblowe, 8 maja będą mogły wznowić działalność hotele, a 15 maja – restauracje i kawiarnie na świeżym powietrzu. Te kwestie również zostały przedstawione w rozporządzeniu Rady Ministrów.

 

Źródło: PolsatNews.pl

TK

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(4)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie