Nowy biskup Glasgow, Philip Tartaglia (ur. 1951r.) nie boi się krytyki mediów. Znany z otwartej obrony nauczania Kościoła biskup został poddany ostrej krytyce przez szkockie media. Były rektor Kolegium Szkockiego i ordynariusz diecezji Paisley oznajmił, że liczy się on nawet z możliwością pójścia do więzienia za wyrażanie tego typu sądów.
– Niepokoi mnie to, że dziś obrona tradycyjnego znaczenia małżeństwa jest uznawana niemal za „mowę nienawiści” i szufladkowana jako nietolerancyjna. Tego typu reakcja jest niedemokratyczna, zamyka dyskusję i w dużym stopniu posługuje się manipulacją – powiedział duchowny w wywiadzie dla katolickiej agencji CNS.
Wesprzyj nas już teraz!
Szkocja jest jednym z najbardziej pro-homoseksualnych krajów w UE. Sodomici mają tam prawo do zawierania legalnych „małżeństw”, a także do adoptowania dzieci. Nie istnieje też żadne prawo zakazujące promowania homoseksualizmu w szkołach.
Podejście zwalniające od wypełniania obowiązków i przestrzegania prawa z powodów błahych i niewystarczających w kwestii homoseksualizmu wykazuje też państwowy Kościół Szkocji (do którego należy 42.4% Szkotów). Ten związek wyznaniowy, wywodzący się z tradycji prezbiteriańskich zachowuje milczenie względem homoseksualnej ofensywy w swoim kraju. Milczenie w takiej sytuacji jest raczej objawem obojętności, świadczącej o słabości moralnej współczesnego protestantyzmu. Sam Kościół Szkocji jest wewnętrznie podzielony i silne są w jego łonie grupy głoszące konieczność rewizji poglądów chrześcijan w tej kwestii.
Choć katolicyzm jest w Szkocji wyznaniem mniejszościowym, to jego głos dotyczący rozgrywających się aktualnie wydarzeń jest znacznie silniejszy. Dlatego cieszy objęcie biskupiej mitry przez biskupa Philipa Tartaglia. Jak jednak zauważa sam hierarcha, ludzkie siły tu nie wystarczą. – Wiem, że mogę być dobrym biskupem tylko z pomocą Nieba, więc proszę wszystkich o modlitwę – powiedział duchowny.
Marcin Jendrzejczak
Źródło: inforwiara.pl, conservapedia.com