Uniwersytet Warszawski, na którym legalnie od kilku lat działa skrajnie zideologizowane koło naukowe Queer UW, odwołał spotkanie z działaczką pro-life z powodu… „promowania określonego stanowiska światopoglądowego”. Rebecca Kiessling miała gościć w murach stołecznej uczelni w poniedziałek, 13 marca. Rektor UW zgodził się jednak na propozycję organizatorów, aby spotkanie odbyło sie w innym terminie i ze zmienioną formułą.
Przeciwko organizowanemu między innymi przez Instytut Ordo Iuris spotkaniu z Rebeccą Kiessling protestują grupki studentów zarówno w Krakowie jak i w Warszawie. Pod Wawel przeciwko kobiecie urodzonej, mimo iż została poczęta w wyniku gwałtu protestują anarchiści, feministki i sekcja koła naukowego interesująca się… marksizmem. Ataki na prawniczą instytucję spowodowały zdecydowaną reakcję Instytutu (ZOBACZ WIĘCEJ). Z kolei wykład pani Kiessling na stołecznym uniwersytecie nie podoba się „Uniwersytetowi Zaangażowanemu”.
Wesprzyj nas już teraz!
To środowisko odniosło sukces, gdyż władze UW zdecydowały o odwołaniu spotkania z obrończynią życia zaledwie kilka godzin przed jego początkiem.
W oświadczeniu Biura Prasowego UW czytamy, że formuła spotkania z Rebeccą Kiessling „nie ma formy dyskusji akademickiej”, a „formę promowania określonego stanowiska światopoglądowego”. Ponadto „Zarząd Samorządu Studentów UW, który dysponuje salami w budynku przy Krakowskim Przedmieściu 24, nie miał pełnej informacji o charakterze spotkania przy podejmowaniu decyzji o wynajęciu sali. We wniosku brakowało istotnych informacji dotyczących m.in. współorganizatorów wydarzenia i komitetu honorowego”. Biuro Prasowe UW nie podaje, kto z komitetu honorowego wywołał takie oburzenie uczelnianych struktur.
Z oświadczenia wynika, że uczelnia zgodzi się na wydarzenie w innym terminie pod warunkiem niesprecyzowanego „zaproponowania zmiany w programie tak, by spotkanie nie było jednostronne, lecz miało charakter akademicki”.
„Organizatorzy spotkań odbywających się na Uniwersytecie powinni mieć świadomość, że wszelkie wydarzenia odbywające się w murach uczelni wpływają na jej wizerunek. Każdy członek społeczności akademickiej musi wykazywać się odpowiedzialnością za instytucję, której jest częścią” – czytamy w oświadczeniu instytucji akceptującej działalność w swoich murach skrajnie zideologizowanego koła Queer UW, które nawet w nazwie nawiązuje do dziedzictwa uczelni.
Z przesłanego do mediów oświadczenia Ordo Iuris wynika, że Rektor UW przystał jednak na propozycję organizatorów, aby spotkanie odbyło sie w innym terminie i ze zmienioną formułą.
„Wobec sceptycyzmu ze strony Rektora, co do praktycznych możliwości przeprowadzenia zmiany w krótkim czasie, zaproponowano przełożenie spotkania na sobotę i zorganizowania go na terenie UW w formie debaty właśnie. Rektor przystał na tę propozycję wyrażając gotowość wsparcia przy zaproszeniu osoby, która byłaby skłonna tę debatę z Rebeccą Kiessling odbyć”.
„Jednocześnie, w sytuacji, gdy — mimo podjętych starań — nie będzie chętnej osoby do podjęcia debaty z Rebeccą Kiessling, będzie mogła ona zaprezentować swoje argumenty samodzielnie” – czytamy w oświadczeniu.
Źródło: uw.edu.pl
MWł, luk