21 lipca 2021

Oni już wiedzą! Unijna komisarz zapowiedziała, że pod koniec sierpnia wariant Delta będzie dominował na terytorium UE

(fot. European Parliament from EU via wikimedia.org lic. (CC BY 2.0) [ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en ] )

Unijna przepustka Covid-19 powinna być używana w najszerszy możliwy sposób – powiedziała w rozmowie z włoskim dziennikiem „Corriere della Sera” unijna komisarz do spraw zdrowia Stela Kiriakidu. Polityk zapowiedziała, że pod koniec sierpnia wariant Delta będzie dominował na terytorium Unii Europejskiej.

Według Kiriakidu przepustka Covid-19 znana bardziej jako „paszport covidowy” jest rzeczą konieczną, ponieważ musi istnieć możliwość zweryfikowania informacji na temat restrykcji i obostrzeń wprowadzanych przez poszczególne kraje Wspólnoty. – Obywatele muszą wiedzieć z wyprzedzeniem, co mogą robić – podkreśliła dodając, że taką możliwość daje im właśnie „paszport covidowy”.

Unijna komisarz odniosła się również do obecnej sytuacji epidemicznej w Europie. – Mieliśmy trzy miesiące, w których liczba przypadków zakażeń zmniejszyła się, a teraz ona znów rośnie. Jednym z powodów jest szybkie szerzenie się wariantu Delta – oznajmiła. Powołując się na dane Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, wskazała, że obecnie za ponad 40 procent zakażeń koronawirusem w UE odpowiada tzw. wariant Delta. Powołała się na analizy mówiące, że stanie się on dominujący przed końcem sierpnia. 

Wesprzyj nas już teraz!

Jesteśmy w bardzo delikatnej i poważnej sytuacji; dlatego zaapelowałam do wszystkich państw członkowskich, aby zwiększyły szczepienia, bo to najlepszy sposób, by zwalczyć ten wariant – podsumowała.

 

Źródła: „Corriere della Sera”, PolskieRadio24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(28)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez