6 października 2016

Ordo Iuris: Sejm odebrał nam możliwość debaty i wypracowania rozwiązań chroniących życie

(fot.Fot. Piotr Guzik/FORUM)

Dzisiejsza decyzja polskiego Sejmu skończyła krótką drogę legislacyjną projektu „Stop Aborcji”. Stało się to z naruszeniem zasad regulaminowych, po wadliwym zwołaniu Komisji Sprawiedliwości oraz wobec odmowy podjęcia przez posłów na Sejm jakiejkolwiek merytorycznej debaty nad projektem – czytamy w oświadczeniu Instytutu Ordo Iuris.

 

Prezentujemy tekst oświadczenia Instytutu Ordo Iuris opublikowanego po sejmowej decyzji o zakończeniu procedowania obywatelskiego projektu „Stop aborcji” wprowadzającego pełną ochronę życia każdego dziecka:

 

Gdy niemal dwa tygodnie temu dr Joanna Banasiuk przedstawiała Sejmowi RP projekt obywatelskiej inicjatywy „Stop Aborcji”, apelowała w imieniu blisko pół miliona Polaków o pełną, prawną ochronę każdego dziecka w Polsce. Przekonywała, że aborcja to rzeź niewinnych dzieci, piekło kobiet i moralna kompromitacja mężczyzn. Dzisiaj raz jeszcze przypomniała, że naród, który zabija własne dzieci, staje się narodem bez przyszłości.

 

Chociaż projekt ustawy wspierany był przez szereg organizacji wchodzących w skład Komitetu „Stop Aborcji”, to Instytut Ordo Iuris w ostatnich dniach stało się przedmiotem zmasowanych ataków i pomówień. Odbieramy to jako dowód skuteczności naszej rzetelnej i wytrwałej argumentacji. Jako skutek nieustających wysiłków wielu naszych ekspertów, skutecznie przekonujących, że Polska powinna podnieść wysoko sztandar prawnej ochrony życia dziecka, że stać nas na to, by Polska dołączyła do szeregu państw realizujących wyrażoną w Deklaracji Praw Dziecka oraz Konwencji o prawach dziecka zasadę właściwej ochrony prawnej, zarówno przed, jak i po urodzeniu.

 

Dzisiejsza decyzja polskiego Sejmu skończyła krótką drogę legislacyjną projektu „Stop Aborcji”. Stało się to z naruszeniem zasad regulaminowych, po wadliwym zwołaniu Komisji Sprawiedliwości oraz wobec odmowy podjęcia przez posłów na Sejm jakiejkolwiek merytorycznej debaty nad projektem. Chociaż w czasie debaty sejmowej projekt przyjęty był entuzjastycznie, zaś na sugestie dalszych kierunków działań Komitet odpowiedział pozytywnie, ostateczna decyzja Sejmu odebrała nam możliwość merytorycznej debaty i rzetelnego wypracowania rozwiązań chroniących życie.

 

Jednak starania Instytutu Ordo Iuris o pełną realizację konstytucyjnej zasady równej ochrony prawnej życia w Polsce nie ustają. Wśród realizowanych przez nas celów statutowych, zapewnimy prawne, analityczne i eksperckie wsparcie dla każdej inicjatywy, zmierzającej ku poprawie poziomu ochrony życia.

 

Jesteśmy gotowi na dalszą procesową obronę działaczy pro-life, którzy wobec odrzucenia Inicjatywy będą wciąż ścigani za mówienie i pokazywanie prawdy o aborcji na ulicach polskich miast.

Będziemy wspierać marsze i manifestacje organizowane już niebawem w obronie godności życia, godności kobiet i praw rodziny.

Będziemy kontynuować prace analityczne, dzięki którym mogliśmy podnosić świadomość prawną Polaków, wyjaśniając im konstytucyjne i prawne aspekty prawnej ochrony życia.

 

Już dzisiaj widać, że przygotowany przez Instytut Ordo Iuris pakiet pomocowy, który towarzyszył Inicjatywie „Stop Aborcji”, stał się podstawą konkretnych zobowiązań ze strony Pani Premier Beaty Szydło. Będziemy z uwagą obserwować dalsze prace legislacyjne, dokładając wszelkich starań, aby zapowiedziane rozwiązania przyczyniły się do ochrony życia w Polsce.

 

Dziękujemy za poparcie dla Inicjatywy „Stop Aborcji” wszystkim Polakom, którzy udzielili jej poparcia. Państwa głos wywołał narodową debatę o ochronie życia i przyczynił się do rozwoju świadomości prawnej Polaków, którzy mieli okazję poznać pełną argumentację przemawiającą za powszechną prawną ochroną życia.

 

 

Źródło: ordoiuris.pl

luk

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie