6 lipca 2021

Już tylko dziś i jutro można zapisać się na Prawo w Collegium Intermarium

Od października tego roku ruszają stacjonarne studia prawnicze oraz studia podyplomowe w Collegium Intermarium – uczelni założonej pod patronatem Instytutu Ordo Iuris. Rekrutacja na Prawo trwa do 8 lipca. Oprócz rejestracji warto od razu złożyć wniosek o stypendium całkowicie zwalniające z opłat za studia. Potrzebne dokumenty są wymienione na stronie internetowej uczelni.

Studia prawnicze w Collegium Intermarium wyróżniają się powszechnym systemem tutoringu, tj. kształcenia w relacji mistrz-uczeń. W przeciwieństwie do innych uczelni, gdzie jest to przywilej wąskich grup studentów, w Collegium każdy student na każdym etapie studiów będzie uczył się pod okiem doświadczonego mentora, który w zindywidualizowany sposób ma przekazywać mu fundamentalne umiejętności naukowca i prawnika. Jak twierdzi rektor CI, dr Tymoteusz Zych, jest to alternatywa dla masowej i anonimowej edukacji proponowanej przez większość uczelni wyższych. Uczelnia założona przez Ordo Iuris chce się od nich odróżnić także większym naciskiem na formację praktyczną. Studenci będą uczestniczyć w symulowanych rozprawach, pracować na zanominizowanych aktach sądowych i samodzielnie tworzyć pisma prawne. Uczelnia zapewnia przygotowanie do podjęcia aplikacji: sędziowskiej, prokuratorskiej, adwokackiej, radcowskiej, komorniczej, notarialnej czy dyplomatyczno-konsularnej. Zamierza także aranżować okazje do współpracy z przedsiębiorcami i działaczami organizacji pozarządowych, zarówno podczas wspólnego przygotowywania ekspertyz i analiz w ramach mającego powstać think-tanku, jak i podczas odbywania staży i praktyk w partnerskich organizacjach.

Wesprzyj nas już teraz!

Powrót do etosu uniwersyteckiego

Na praktyce się jednak nie kończy. Collegium Intermarium to program odnowy życia akademickiego poprzez powrót do klasycznych wartości akademickich. Dlatego eksperci Ordo Iuris stworzyli program studiów, w którym duża liczba zajęć praktycznych idzie w parze z przedmiotami humanistycznymi, dającymi szerokie perspektywy i przygotowującymi do twórczego, krytycznego myślenia. Studenci odbędą obowiązkowe zajęcia z filozofii, historii idei oraz retoryki. Duża część zajęć przeznaczona jest także na przekazanie najważniejszych zagadnień gospodarczych i wprowadzenie w kluczowe problemy prawa międzynarodowego. Jak twierdzą założyciele Collegium, tylko taki, całościowy model kształcenia sprawi, że po pięciu latach edukacji z uczelni będą wychodzić osoby zdolne do zajmowania odpowiedzialnych stanowisk w świecie prawa, biznesu, nauki, polityki, mediów, organizacji międzynarodowych i organów administracji publicznej.

W skład wykładowców Collegium Intermarium wchodzą nie tylko prawnicy z Ordo Iuris. Są tam wybitni akademicy z ponad 14 krajów świata. Jest wśród nich księżna prof. dr Ingrid Detter de Frankopan – wybitna specjalistka prawa międzynarodowego, która doradzała św. Janowi Pawłowi II, a także takie postacie jak: prof. dr Andras Lanczi – rektor Uniwersytetu Macieja Korwina w Budapeszcie, dr Grégor Puppinck i dr Jane F. Adolphe – reprezentanci Stolicy Apostolskiej w międzynarodowych instytucjach, a także dr Stephen Baskerville, znany z naukowej krytyki ideologii zagrażających rodzinie. Na współpracę z uczelnią zdecydowało się również ponad 50 polskich naukowców, m. in. dr Paweł Milcarek –  filozof, założyciel i redaktor naczelny kwartalnika „Christianitas” czy dr Justyna Melonowska – filozof kultury i religii, psycholog, felietonistka pisma „Filozofuj!” i badaczka idei uniwersytetu.

Nie tylko prawo

Uczelnia oferuje także studia podyplomowe, nie mające swoich odpowiedników na innych uczelniach. Są to: Zarządzanie organizacjami pozarządowymi, Polityka rodzinna w samorządzie, Nowoczesne metody dowodowe, Zarządzanie procesami zakupowymi w nowoczesnej organizacji oraz Europa klasyczna: polityka – kultura – sztuka debaty. Wyróżniającą się propozycją jest międzynarodowy program L. LM. in Human Rights and International Dispute Resolution – studia dla osób zaangażowanych na co dzień w ochronę praw człowieka. Zapisy na studia podyplomowe trwają do 30 września.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Nie zwalniamy w walce o katolicką Polskę! Wesprzyj PCh24.pl w 2025 roku i broń razem z nami cywilizacji chrześcijańskiej!

mamy: 60 932 zł cel: 500 000 zł
12%
wybierz kwotę:
Wspieram