24 lutego 2022

Z inicjatywy Fundacji Ordo Medicus grono lekarzy, naukowców i osób wspierających działania organizacji wystosowało do władz państwowych apel o zniesienie wszelkich restrykcji wprowadzonych pod hasłem walki z pandemią koronawirusa.

 

„(…) należy bezwarunkowo i jak najszybciej wycofać się ze stosowania wszelkich restrykcji oraz przywrócić zwyczajne funkcjonowanie służby zdrowia. W świetle obecnych dowodów istnieje pewność, iż dalsze utrzymywanie powszechnego testowania, śledzenia kontaktów, izolacji, kwarantanny, noszenia masek, teleporad i przemodelowanego funkcjonowania służby zdrowia będzie powodować dalsze szkody społeczne, edukacyjne, gospodarcze, pogłębiać kryzys zdrowotny oraz generować kolejne fale zgonów nadmiarowych niezwiązanych z COVID-19, jak to miało i ma miejsce do tej pory” – czytamy w oświadczeniu.

Wesprzyj nas już teraz!

Wystąpienie poparte jest załączonymi na stronie organizacji publikacjami będącymi podstawą wniosków zawartych w oświadczeniu.

Publikujemy pełną treść wezwania:

 

Skutki restrykcji rządowych dla funkcjonowania służby zdrowia w 2020 i 2021 roku

Restrykcje rządowe polegające na wymuszaniu rezygnacji z kontaktów między ludźmi, tzw. lockdownów, kwarantann, testowania, śledzenia kontaktów, noszenia masek i wszelkich innych obostrzeń, określanych fachowo jako izolujące społecznie interwencje niefarmaceutyczne (ang. community non pharmaceutical interventions – cNPI), które zostały wdrożone jako reakcja na pojawienie się wirusa SARS-CoV-2 są w połączeniu z paraliżem służby zdrowia (reorganizacja, teleporady, tworzenie szpitali jednoimiennych, olbrzymi spadek hospitalizacji, itp.) przyczynami kryzysu zdrowotnego skutkującego ponad 150 tys. nadmiarowych zgonów za rok 2020 i 2021 oraz pogorszeniem się stanu zdrowia Polaków. Zgony te nie są spowodowane COVID-19, jak utrzymuje oficjalna narracja. Restrykcje i przeorganizowanie służby zdrowia zostały wprowadzone bez rzetelnej kalkulacji stosunku kosztów do korzyści, a ponadto żadne z obostrzeń nie było oparte o badania wysokiej jakości.

Wzorcowym modelem wdrażania restrykcji był ten obserwowany na początku 2020 r. w Chinach, na bazie którego zastosowano je następnie w Europie i na świecie. Koszty i ryzyka związane z wprowadzaniem obostrzeń były i nadal są niedoszacowane, natomiast ich pozytywne efekty związane z potencjalnym zahamowaniem rozprzestrzeniania się zakażeń są przeszacowane. Ostateczny efekt netto zastosowanych restrykcji jest niekorzystny, na co zgromadzono wiele dowodów na całym świecie.

Negatywny wpływ restrykcji jest szczególnie widoczny w sferze ochrony zdrowia. Od marca 2020 r. doszło do trwającej do dzisiaj redukcji liczby pacjentów objętych opieką medyczną, zwłaszcza redukcji przyjęć do szpitali, redukcji liczby pacjentów otrzymujących bezpośrednią pomoc lekarską, redukcji liczby pacjentów objętych programami profilaktyki, screeningu oraz diagnostyki, zwłaszcza onkologicznej.

Problem redukcji przyjęć prawdopodobnie jest najtragiczniejszy w skutkach w kardiologii, gdzie notowano rekordowe spadki w liczbie wykonanych koronarografii oraz angioplastyk wieńcowych. Jednocześnie nie pojawił się żaden nowy biologiczny czynnik, który tłumaczyłby niższą liczbę wykonania tych procedur. Wręcz przeciwnie, powszechny, permanentny społeczny stres raczej sprzyjał występowaniu zachorowań sercowo-naczyniowych.

W Polsce restrykcje rządowe i paraliż służby zdrowia doprowadziły do spadku liczby hospitalizacji w ciągu 14 miesięcy od połowy marca 2020 r. o około jedną trzecią, spadku liczby osobodni hospitalizacji w 2020 roku o 20% oraz wzrostu liczby zgonów pozaszpitalnych o 77 tys. (39%) licząc rok do roku.

Analiza statystyczna pokazała, że dla drugiego półrocza 2020 roku wystąpiła silna korelacja pomiędzy poziomem redukcji hospitalizacji a liczbą nadmiarowych zgonów w województwach (im większa redukcja tym więcej zgonów). Co szczególnie ważne, nie było w tym okresie korelacji pomiędzy liczbą nadmiarowych zgonów a liczbą zgonów przypisanych do COVID-19. Może to oznaczać, że znacząca część zgonów nadmiarowych spowodowana była nieprzemyślanymi obostrzeniami prowadzącymi do paraliżu szpitalnictwa.

Biorąc powyższe fakty pod uwagę, należy bezwarunkowo i jak najszybciej wycofać się ze stosowania wszelkich restrykcji oraz przywrócić zwyczajne funkcjonowanie służby zdrowia. W świetle obecnych dowodów istnieje pewność, iż dalsze utrzymywanie powszechnego testowania, śledzenia kontaktów, izolacji, kwarantanny, noszenia masek, teleporad i przemodelowanego funkcjonowania służby zdrowia będzie powodować dalsze szkody społeczne, edukacyjne, gospodarcze, pogłębiać kryzys zdrowotny oraz generować kolejne fale zgonów nadmiarowych niezwiązanych z COVID-19, jak to miało i ma miejsce do tej pory. W związku z tym apelujemy o całkowite zniesienie wszystkich restrykcji w trybie natychmiastowym.

Prof. dr. hab. n. med. Ryszarda Chazan
Prof. Andrzej Frydrychowski, Członek PSNLiN
Prof. Jakub Z. Lichański
prof. dr hab. med. Ryszard Rutkowski
prof. dr hab. Ryszard Zajączkowski
Dr hab. Ryszard Stocki, psycholog,  członek zwyczajny PSNLiN
Dr hab. Marek Szczepaniec, prof. UG , ekonomia i finanse
dr n. med. Marek Błażejak, specjalista chirurgii urazowej i ortopedycznej
Dr Mariusz Błochowiak, prezes Fundacji Ordo Medicus
Dr n. med. Zbigniew Martyka
Dr n.med. Dorota Sienkiewicz, pediatra, specjalista rehabilitacji, PSNLiN
Dr Marek Sobolewski
Dr. n. med. Piotr Witczak
lek. Paweł Basiukiewicz
lek. Tomasz Dmochowski, członek PSNLiN
lek. Anna Furmaniak, członek PSNLiN
lek. Maciej Gajowski, specjalista rehabilitacji medycznej
lek. med. Jacek Giovanoli-Jakubczak, specjalista chorób wewnętrznych, członek PSNLiN
lek. Jadwiga Ujec-Kassolik, ginekolog -położnik, członek PSNLiN
lek. Anna Prześlica-Martynowska
lek. Jerzy Milewski, ekspert rynku medycznego i farmaceutycznego, b. członek NRR przy Prezydencie RP, lekarz chorób wewnętrznych
lek. Agata Osiniak, pediatra, specjalista medycyny rodzinnej, członek PSNLiN
lek. Magdalena Ruszczyńska, internista, PSNLiN
lek. Jadwiga Rychlicka, specjalista chorób płuc, alergolog, członek PSNLiN
lek. Piotr Wojciechowski
lek. Wojciech Żbikowski, pediatra, specjalista medycyny rodzinnej, członek PSNLiN
radca prawny Krzysztof Bielański
radca prawny Joanna Botiuk
radca prawny Wanda Wiśniowska-Botiuk
adw. Maja Gidian
notariusz Beata Gidian
Joanna Grobelna, członek wspierający PSNLiN
radca prawny Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź
Andrzej T. Jędrzejewski, architekt
radca prawny Paweł Nogal
Barbara Nowak, członek wspierający PSNLiN
Grzegorz Płaczek
adw. Anna Rykowska
Anna Kulczyk-Wanat, członek wspierający PSNLiN
Eugeniusz Winiecki, członek wspierający PSNLiN
adw. Konrad Wozikowski
adw. Stanisław Zapotoczny

Lekarzy i naukowców (różnych specjalności), którzy chcieliby podpisać się pod powyższym oświadczeniem prosimy o kontakt na adres [email protected].

 

Źródło: OrdoMedicus.org

 

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(5)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 306 566 zł cel: 300 000 zł
102%
wybierz kwotę:
Wspieram