9 kwietnia 2022

Owoce Drogi Synodalnej. Diecezja broni decyzji o zatrudnieniu transseksualistki na stanowisko katechety

(Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay.com)

Archidiecezja Fryburga broni swojej decyzji o przyznaniu biologicznej kobiecie, która identyfikuje się jako mężczyzna, pozwolenia na nauczanie religii katolickiej w szkołach. W odpowiedzi na pytania o zgodność decyzji z Prawem Kanonicznym, przedstawiciele oznajmili, że „kościelne prawo pracy jest obecnie przerabiane przez niemieckich biskupów”.

„Mogę potwierdzić, że Theo Schenkel wciąż posiada pozwolenie na nauczanie religii katolickiej w szkołach państwowych” – powiedział rzecznik archidiecezji fryburskiej 7 kwietnia, pytany przez amerykańską Catholic News Agency.

Diecezja poinformowała, że ​​udzieliła nauczycielce „nieograniczone pozwolenie na nauczanie”, podpisane przez wikariusza generalnego. Również władze szkoły nie widzą przeszkód by Schenkel mogła prowadzić lekcje religii.

Wesprzyj nas już teraz!

W wywiadzie dla lokalnych mediów, Schenkel ujawniła, że żyje w związku z inną kobietą, lecz sprawy mogłyby przybrać dla niej niekorzystny obrót dopiero gdyby zechciała wstąpić z nią w „związek małżeński”. Według doniesień medialnych, nauczycielka rozpoczęła studia pedagogiczne oficjalnie jako kobieta, będąca w związku z mężczyzną.

W odpowiedzi na pytanie CNA dotyczące statusu Theo Schenkel, diecezja stwierdziła, że decyzja dotycząca „trans-mężczyzny” została podjęta tylko w tym indywidualnym przypadku. Zapytani o zgodność sytuacji z przepisami prawa kanonicznego i przepisami dotyczącymi zatrudnienia w instytucjach kościelnych, diecezja odpowiedziała, że „kościelne prawo pracy jest obecnie przerabiane przez niemieckich biskupów”.

Jak przypomina CNA, wiele niemieckich diecezji nie zabrania już pracy dla Kościoła personelowi identyfikującemu osoby LGBT. Decyzja została podjęta 10 maja 2021 r w ramach oficjalnego sprzeciwu wobec stanowiska Watykanu, sprzeciwiającego się błogosławieństwom dla par osób tej samej płci. Jest to również następstwo głośnej kampanii „Out in Church”, inicjatywy wspieranej filmem dokumentalnym emitowanym w godzinach największej oglądalności przez niemieckie media państwowe. Theo Schenkel był jedną z postaci, które pojawiły się w filmie.

Kampanię w imieniu Konferencji Episkopatu Niemiec afirmował bp Helmut Dieser z Akwizgranu, który z tej okazji wystąpił w krótkim nagraniu wideo. W ramach inicjatywy opublikowano „manifest”, w którym domagano się m.in. „zmiany dyskryminującego prawa pracy kościelnego”.

Źródło: catholicnewsagency.com

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 556 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram