2 lipca 2021

Owoce Synodu Amazońskiego. Pachamama jako monstrancja w Meksyku

(fot. lifesitenews.com)

Figurka inkaskiego bóstwa płodności, Pachamamy, łudząco podobna to tej zaprezentowanej podczas Synodu Amazońskiego w Watykanie posłużyła jako monstrancja. Do skandalicznej sytuacji doszło w jednej z meksykańskich parafii.

„Gdybym w dystopijnej powieści o Neo-Kościele przeczytał, że zamiast monstrancji użyliby pogańskiego wizerunku, pomyślałbym: „Ten autor przesadza! Kto by pomyślał lub zrobiłby coś takiego? Tymczasem prawda okazuje się dużo „prawdziwsza” od fikcji” – komentuje sprawę na łamach LifeSite News publicysta i autor książek, Marco Tosatti.

Do takiej sytuacji doszło w parafii pw. św. Jana Maciasa OP w Guadalajarze. Tamtejszy proboszcz Juan Pedro Oriol, posiadający – zdaniem Tosattiego – tak wysoką pozycję, że nawet arcybiskup Guadalajary, kard. Francisco Robles Ortega nie jest mu w stanie odmówić, wystawił „pogańską” monstrancję podczas jednego z czuwań dla młodzieży. Na zdarzenie zwróciło uwagę kolumbijskie Radio Rosa Mistica, publikując zdjęcia w mediach społecznościowych.

Wesprzyj nas już teraz!

„Czy zasadne zatem jest mówienie, że w tych czasach nie ma już nic, czego nie widzieliśmy wcześniej?” – ironizuje Tosatti.

Figurki inkaskiego bóstwa płodności po raz pierwszy zostały zaprezentowane podczas ceremonii otwarcia Synodu Amazońskiego odbywającego się w 2019 r. Później przeniesiono je przed ołtarz kościoła Santa Maria in Transpontina w Rzymie. Ojcowie synodalni przez długi czas nie byli w stanie określić czy rzeczywiście jest to pogańskie bóstwo, czy raczej indiańska interpretacja wizerunku Maryi. Ostatecznie przekazano, że jedno nie wyklucza drugiego.

Implementacja pogańskiej symboliki w prace Synodu spotkała się z oburzeniem i szerokim sprzeciwem wiernych. Trzy figurki Pachamamy wyniósł z kościoła i wyrzucił do Tybru młody katolik, Alexander Tschugguel. Pogańskie wizerunki ostatecznie nakazano wyłowić i przeproszono za „wykluczający” gest. W październiku 2020 r., Stolica Apostolska wybiła specjalną monetę o nominale 10 euro. Przedstawiała indiańską kobietę w ciąży, której brzuch obrazuje planetę. To przedstawienie swoistej Matki-Ziemi, według części mediów mogło stanowić nawiązanie do Pachamamy.

Źródło: lifesitenews.com / własne PCh24.pl / Facebook.com

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Nie zwalniamy w walce o katolicką Polskę! Wesprzyj PCh24.pl w 2025 roku i broń razem z nami cywilizacji chrześcijańskiej!

mamy: 60 652 zł cel: 500 000 zł
12%
wybierz kwotę:
Wspieram