46 kobiet w Pakistanie zginęło w tym roku tylko dlatego, że urodziły dziewczynki zamiast chłopców. Większość pakistańskich dziewczynek w wieku 15 lat i poniżej to analfabetki. Aborcja z uwagi na płeć prowadzi do katastrofalnych skutków społecznych – tak w Pakistanie, jak i w innych krajach, w których jest praktykowana.
W Pakistanie problemem jest nie tylko zabijanie matek, które urodzą córki, ale zakrojona na szeroką skalę przemoc wobec kobiet. Między styczniem 2012 a wrześniem 2013 miało miejsce 90 ataków na kobiety przy użyciu kwasu, 72 napady przy użyciu innych substancji żrących, 491 przypadków przemocy domowej, 344 przypadki gwałtów zbiorowych i 835 przypadków przemocy innego typu. W Pakistanie do szkół podstawowych uczęszcza 76 proc. chłopców i jedynie 57 proc. dziewczynek. Ponadto cztery na dziesięć Pakistanek w wieku 15 lat lub poniżej jest piśmiennych.
Wesprzyj nas już teraz!
Jak zauważa portal lifesitenews.com, w krajach azjatyckich kobiety często poddawane są presji, by rodziły synów – stąd liczba aborcji przeprowadzanych ze względu na płeć. Podobne problemy dotykają społeczeństwo Indii. W tym kraju w 2011 r. na 1000 chłopców w wieku 6 lat i poniżej przypadało tylko 914 dziewczynek w tym wieku. To największa różnica w strukturze płci od początku zbierania tych danych. Faworyzująca chłopców polityka jednego dziecka jest problemem także w Chinach. 37 milionów Chińczyków nie może znaleźć życiowej partnerki z powodu zniekształcenia struktury płci. Jak zauważa Reggie Littlejohn, prowadzi to do seksualnego niewolnictwa i handlu ludźmi.
W opublikowanej w 2011 r. analizie dotyczącej efektów aborcji w Chinach, Indiach i Korei Południowej, dr Therese Heseth z UCL Centre for International Health and Development wraz ze współpracownikami zwróciła uwagę na długofalowe konsekwencje społeczne. Badacze podkreślają, że przeważająca większość przestępstw z użyciem przemocy jest popełniana przez młodych, nieżonatych mężczyzn o niskim statusie społecznym. „Ponieważ nie korzystają oni z obecnego porządku społecznego, zwracają się ku zachowaniom antyspołecznym i przestępczości zorganizowanej, przez co szkodzą społecznej stabilności i bezpieczeństwu” – czytamy w podsumowaniu.
Z kolei według obszernego raportu „Women in an Insecure World”, opublikowanego przez Geneva Centre for the Democratic Control of Armed Forces (DCAF), liczba kobiet zabitych z powodu ich płci jest porównywalna do 191 milionów osób, które w XX wieku zginęły na skutek konfliktów zbrojnych.
Źródło: lifesitenews.com
Mjend