2 stycznia 2016

Papież Franciszek: „Na świecie toczy się wojna między diabłem a Bogiem!”

(Donatella Giagnori / EIDON/FORUM)

Podczas noworocznego spotkania Ojca świętego z chórami dziecięcymi zaistniała możliwość zadawania pytań przez najmłodszych. Franciszek w mocnych słowach odniósł się w swojej wypowiedzi również do problemu walki dobra ze złem.

 

– Czy zawsze na świecie będzie cierpienie? – zapytało jedno z dzieci. W odpowiedzi Ojciec święty przypomniał miejsca, gdzie toczą się wojny i konflikty. Równocześnie poprosił o modlitwę za dzieci, które cierpią z tego powodu.

 

– Jest jedna rzecz, o której nie lubię mówić, ale o której mówić trzeba – kontynuował papież Franciszek. – Na świecie toczy się wojna między dobrem a złem, jak mówią filozofowie, między diabłem a Bogiem. To się dzieje również dzisiaj! – dodał.

 

– Kiedy komuś z nas przychodzi ochota zrobić coś złego, wtedy to małe zło jest inspirowane przez diabła, który prowadzi nas do tego przez słabość, jaką pozostawił w nas grzech pierworodny. Robi się zło w rzeczach małych i wielkich, na przykład w wojnach albo kiedy chłopak czy dziewczyna kłamie – wyjaśnił Ojciec święty. – To jest wojna przeciw Bożej prawdzie, przeciw prawdzie życia, przeciw radości. Jak mówi Biblia, ta walka między diabłem a Bogiem będzie trwała aż do końca – podkreślił.

 

KAI

KRaj

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie