8 listopada 2013

Papież napisał przedmowę do książki kard. Bertone

(fot. Wulfstan [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC-BY-SA-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons)

O „utopii dobra” pisze papież Franciszek we wstępie do książki „La diplomazia pontificia in un mondo globalizzato” (Papieska dyplomacja w zglobalizowanym świecie) kard. Tarcisio Bertone, do niedawna sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

Ojciec Święty podkreśla, że „za pośrednictwem działań dyplomatycznych może wyrazić się i umocnić braterstwo obecne u korzeni rodziny ludzkiej, powołane do wzrostu i szerzenia się, aby przynieść swój owoc”.

Papież zaznacza, że w książce kardynała nie tylko osoby pracujące w służbie dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej mogą znaleźć obfitą serię refleksji dotyczących głównych problemów wspólnoty narodów i najgłębszych dążeń rodziny ludzkiej: pokoju, rozwoju, praw człowieka, wolności religijnej i ponadnarodowej integracji.

Promocja książki, która zbiera przemówienia i inne teksty autorstwa byłego sekretarza stanu, odbędzie się 12 listopada w Nowej Auli Synodalnej w Watykanie. Głos zabiorą m.in. sekretarz ds. relacji z państwami w Sekretariacie Stanu, abp Dominique Mamberti i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Hans-Gert Pöttering.

Książka ukazała się nakładem Watykańskiej Księgarni Wydawniczej (Libreria Editrice Vaticana).

KAI

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie