Deloitte Global to jedna z wiodących międzynarodowych firm doradczych. Na całym świecie pracuje dla niej 350 tys. osób. Franciszek podczas audiencji podkreślił wielką odpowiedzialność korporacji w kwestiach sprawiedliwości społecznej, pogarszającego się stanu środowiska czy nierówności w dostępie do edukacji.
Franciszek zachęcił pracowników firm konsultingowych, aby poprzez swoją pracę starali się zmienić tę sytuację, czy wręcz odwrócić panujące trendy. Dał im przy tym trzy rady. Po pierwsze, niech będą świadomi, że ich praca oddziałuje na postępowanie klientów, więc niech się starają mieć pozytywny wpływ, który służy integralnemu rozwojowi. „Warto sobie przy tym stawiać pytanie: jaki świat chcemy pozostawić naszym dzieciom i wnukom” – mówił Papież.
Wesprzyj nas już teraz!
Apelował też do pracowników Deloitte’a o odpowiedzialność kulturową. Chodzi tu, jak wyjaśnił, o zapewnienie odpowiedniej jakości zawodowej, a także antropologicznej i etycznej. Trzecia sugestia to zachowanie różnorodności w „ekosystemach gospodarczych”.
„Przez ostatnich 15 lat świat przeszedł przez poważne i nie kończące się kryzysy. Nie ustały zmagania z kryzysem finansowym z 2007 r., a już trzeba się było zmierzyć z kryzysem zadłużenia publicznego i realnych gospodarek. Potem przyszła pandemia, a następnie wojna na Ukrainie, z ogólnoświatowymi konsekwencjami i zagrożeniami. Jednocześnie ziemia nadal cierpi z powodu zmian klimatycznych. W różnych regionach świata toczą się ukryte i okrutne konflikty. Dziesiątki milionów ludzi zmuszono do emigracji z własnej ziem” – wskazał Franciszek.
„Co może zatem zrobić ten, kto doradza przy podejmowaniu decyzji w tak trudnym i niepewnym kontekście? Może zrobić wiele. Może opracować swoje analizy i propozycje zgodnie z całościowym spojrzeniem i wizją: godna praca dla ludzi, troska o wspólny dom, wartości gospodarcze i społeczne oraz pozytywny wpływ na społeczność są w rzeczywistości ściśle powiązane“ – stwierdził papież.
Krytycznie na temat audiencji wypowiedział się znany dziennikarz i watykanista, Edward Pentin. „Papież Franciszek spotkał się dzisiaj z delegacją z Deloitte Global które trąbią o włączeniu LGBT. W swoim przemówieniu nie wspomina o Chrystusie ani wyraźnie katolickich wartościach, ale raczej promuje „włączenie, umiar, troskę i dobrostan” i wzywa do współpracy „w przeorientowaniu naszego sposobu życia” – stwierdził na Twitterze.
#PopeFrancis today met a delegation from @Deloitte that trumpets LGBT inclusion. In his address he makes no mention of Christ or distinctly Catholic values but rather promotes “inclusion, moderation, care and wellbeing” and urges cooperation “in reorienting our way of living” pic.twitter.com/QcmXEZhYUi
— Edward Pentin (@EdwardPentin) September 22, 2022
Od pierwszego wejścia na stronę firmy konsultingowej widać jej zaangażowanie na rzecz tzw. włączania LGBT w miejscach pracy. „Chcemy, aby nasi specjaliści LGBT+ czuli się pewnie, będąc tymi, kim są, i mieli możliwość rozwijania się w Deloitte oraz w społecznościach, którym służymy” – czytamy. Co więcej, korporacja promuje zaangażowanie na rzecz LGBT również poza własnymi strukturami.
Deloitte jest inicjatorem LGBT+ Inclusion Work: A Global Outlook, corocznego badania opinii publicznej przeprowadzanego pod kątem przyjazności struktur zatrudnienia wobec przedstawicieli tęczowej subkultury. Jak zaznaczono, ankiety pozwalają “lepiej zrozumieć doświadczenie pracowników LGBT+ w miejscach pracy”.
Deloitte Global utyskując na chwilowy i tymczasowy charakter „miesiąca dumy”, promuje również ideę „QueerAllYear”, czyli podtrzymywania zainteresowania tematami LGBT przez cały rok. „Chociaż Miesiąc Dumy jest świętem postępów w zakresie praw człowieka LGBT+, stanowi również wezwanie do działania dla tych społeczności LGBT+, którym wciąż odmawia się równego traktowania, włączenia i szacunku” – czytamy na oficjalnej stronie korporacji.
„Ale co z resztą roku? Kiedy konfetti opada na ziemię, a flagi zostają odłożone – jak możemy skupić się na pomaganiu przyjaciołom LGBT+ ich rodzinom i współpracownikom, by mogli czuć się dostrzeżeni, docenieni i włączeni?” – zastanawiają się orędownicy genderowo-homoseksualnej rewolucji.
Źródło: KAI / Twitter.com /Deloitte.com
PR