29 kwietnia 2021

Parlament Europejski za paszportami covidowymi. Zobacz jak głosowali europosłowie

(Fot. Pixabay)

Parlament Europejski poparł wydawanie tzw. certyfikatów szczepionkowych w Unii Europejskiej. Przegłosowane rozwiązanie zakłada m.in., że zaświadczenia potwierdzające prawo do swobodnego przemieszczania się w Europie podczas tzw. pandemii koronawirusa będą obowiązywały nie dłużej niż 12 miesięcy.

Dokument, którego wprowadzenia domagają się eurokraci będzie dostępny w formie cyfrowej lub papierowej. Znajdą się w nim informacje mówiące czy dana osoba została zaszczepiona przeciwko koronawirusowi lub niedawno uzyskała negatywny wynik testu albo wyleczyła się z infekcji. Według Brukseli dokument z tego typu informacjami pozwoli na łatwiejsze poruszanie się po UE.

Europosłowie chcą też zmiany nazwy z zaproponowanego przez Komisję Europejską „cyfrowego zielonego certyfikatu” na „unijny certyfikat COVID-19”.

Rezolucja została przyjęta 540 głosami za, przy 119 przeciw i 31 wstrzymujących się. Jest ona mandatem do negocjacji nad ostatecznym kształtem regulacji z krajami członkowskimi UE.

 

Źródło: PolsatNews.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(4)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie