27 września 2017

Partia Razem straszy zmianami w prawie o dostępie do broni palnej w rękach polskich obywateli

(fot. Augustas Didžgalvis / commons.wikimedia.org, licencja cc)

Propozycja posłów Kukiz’15, aby nieco ułatwić Polakom dostęp do broni palnej, wstrząsnęła szeregami partii Razem. Lewicowi działacze na wieść o projekcie ustawy rozpoczęli akcję straszenia Polaków. Aktywiści partii donoszą o rzekomej groźbie masowych zbrodni w Polsce. Nie dostrzegają, że więcej broni w rękach obywateli to większe bezpieczeństwo.

 

„Paweł Kukiz chciałby zafundować nam wszystkim Dziki Zachód. Jego klub, popierany przez część posłów PiS, chce dać prawo do posiadania broni… praktycznie wszystkim chętnym. Wystarczy pisemne uzasadnienie chęci posiadania broni i opinia lekarza pierwszego kontaktu” – ogłosiła partia Razem w reakcji na procedowany w Sejmie projekt posłów Kukiz’15.

 

Zdaniem Razem, pomysł na ułatwienie Polakom dostępu jest „fatalny i niebezpieczny”, bo „więcej broni w polskich domach to więcej samobójstw, wzrost przemocy domowej i zagrożenie dla dzieci i młodzieży”. Działacze partii wieszczą, że łatwiejszy dostęp do broni skończy się strzelaninami w szkołach i apelują o odrzucenie „niebezpiecznego” i „bezmyślnego” ich zdaniem projektu,

 

Partia na potrzeby akcji zaprezentowała też propagandową grafikę obrazującą wyobrażenie lewicowych działaczy o skutkach lepszego uzbrojenia prawowitych obywateli naszego państwa. W kolportowanej informacji brakuje szczegółów na temat proponowanych przez Kukiz’15 rozwiązań, a mowa tam m.in. o dokładnej kontroli tego komu pozwolenie na broń będzie mogło być wydawane, a kto takiej możliwości byłby pozbawiony (co wcale nie jest jednoznacznym krokiem w stronę większej wolności).

 

Inną, niewyjaśnioną przez partię Razem kwestią jest to, dlaczego wychodzi z założenia, że każdy prawowity obywatel ma być z zasady traktowany jak potencjalny przestępca, któremu państwo odmawia prawa do dostępu do współczesnych, legalnych środków obrony.

 

Źródło: partiarazem.pl, pch24.pl

MA

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie