31 maja 2021

Paryż: Lewacka bojówka nowych „komunardów” zaatakowała procesję katolików

(Źródło: Twitter)

Rządzony przez socjalistyczną mer Hidalgo Paryż obchodzi 150-lecie Komuny Paryskiej. Rocznica ta jest też szeroko propagowana przez Komunistyczną Partię Francji i jej organ „L’Humanité”. Ta rocznica to jednak także męczeństwo Kościoła katolickiego w Paryżu. W 1871 roku, 24 maja zamordowano arcybiskupa Paryża Darboya w więzieniu La Roquette. Dwa dni później, 26 maja, na ulicy Haxo dokonano zaś masakry duchownych stolicy. Na tym miejscu znajduje się parafia Notre-Dame des Otages.

Diecezja paryska postanowiła uczcić śmierć męczenników zamordowanych przez komunardów. W komunikacie napisano: „będziemy się modlić, aby krew tych ludzi nie została przelana na darmo, ale by dotknęła serc ludzkich i pozwoliła im odkryć ogromną miłość Chrystusa Odkupiciela”. Komunikat przypomina, że Komuna chciała budować „sprawiedliwość społeczną” w opozycji do wiary katolickiej. Jej ideologowie twierdzili, że nie zbuduje się „raju ziemskiego czekając na interwencję Nieba”. Komunardzi chcieli więc wykorzenić z umysłów ludu wszelką nadzieję nadprzyrodzoną i zaangażować go do reformowania świata. Właśnie dlatego postanowili wyeliminować fizycznie duchownych. Męczennicy z ulicy Haxo zginęli z miłości do Chrystusa i dali żywe świadectwo tego, że niebo i ziemia nie są oddzielnymi rzeczywistościami. Kochać Boga to kochać ludzi. Służyć Bogu to służyć jego dzieciom – stwierdza komunikat paryskiej diecezji.

Obchody 150-lecia katolickich męczenników Komuny Paryskiej odbywały się w ostatnim tygodniu maja. Zaplanowano nabożeństwa, konferencje naukowe, wizytę na ich grobach. W sobotę 29 maja odbywała się procesja – Marsz Męczenników, a uroczystości kończyła Msza św. 30 maja celebrowana przez Arcybiskupa Paryża ks. Michela Auepetita. Procesję zaplanowano drogą, którą pokonali męczennicy, do dawnego więzienia Roquette do kościoła Notre-Dame des Otages, czyli miejsca ich stracenia. Po drodze odbywały się medytacje prowadzone przez wspólnoty parafialne Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Matki Bożej od Krzyża i Saint-Jean-Baptiste de Belleville.

Wesprzyj nas już teraz!

Potomkowie zbrodniarzy – komunardów, Marszu Męczenników nie uszanowali. Ta katolicka procesja zorganizowana przez diecezję paryską została zaatakowana przez skrajnie lewicowych działaczy. Najpierw około 300 pielgrzymów było obrażanych przez aktywistów komunistycznych, później padły groźby. Jeden z uczestników procesji Nicolas Louis-Riel, informował, że niektórzy zakapturzeni agresorzy byli pijani. Później zaczęli rzucać w katolików różnymi przedmiotami i atakować fizycznie.

W niedzielę 30 maja w wywiadzie dla „Le Figaro” biskup pomocniczy Paryża, ks.  Denis Jachiet mówił, że cel procesji był czysto religijny, brały w niej udział rodziny z dziećmi, osoby starsze, ministranci. Od samego jej uczestnicy byli prowokowani. Napięcie wzrosło przed cmentarzem Père Lachaise. Tutaj pojawili się nowi „komunardzi”. Zagłuszali modlitwy i pieśni katolików, skandowali „nienawidzimy Wersalczyków! Śmierć faszystom!”. Na Boulevard de Ménilmontant sytuacja się jeszcze pogorszyła. Grupa około 20 zakapturzonych młodych z czerwonym sztandarem, według „Le Figaro” aktywistów Antify, przystąpiła „do walki”. Wierni byli popychani i bici. Wyrwano im chorągwie kościelne, podeptano sztandar kombatancki. Dwie starsze osoby odniosły obrażenia.

Nieliczna policja interweniowała dość późno. Wierni skrócili procesję i schronili się w najbliższym kościele Matki Bożej od Krzyża. „Czekaliśmy i modliliśmy się, aż w końcu policja nas wyprowadziła” – opowiedział „Le Figaro” jeden z organizatorów. Antyreligijny duch Komuny Paryskiej znowu postraszył na ulicach tego miasta.

Bogdan Dobosz

 

 

 

https://twitter.com/BlondelSylvain1/status/1398692624400371715?s=20

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 431 zł cel: 500 000 zł
6%
wybierz kwotę:
Wspieram