17 listopada 2022

Pedagodzy i eksperci o zagrożeniach „edukacji włączającej”. Już w tę sobotę szczególna konferencja w Krakowie

(fot. pixino)

Program „edukacji włączającej” to niebezpieczna, ideologiczna wizja, mająca zrewolucjonizować całość polskiej oświaty – ostrzegają pedagodzy i eksperci w zakresie szkolnictwa. Mimo poważnego zagrożenia, temat wciąż mało znany jest opinii publicznej – Zaradzić temu ma m.in. konferencja, która już niebawem odbędzie się na Uniwersytecie pedagogicznym w Krakowie. Swoją obecność na wydarzeniu zapowiedziały już m.in. Małopolska Kurator Oświaty, Barbara Nowak, dr. Aldona Ciborowska.

„W gronie pedagogów specjalnych i psychologów, lekarzy, ekspertów oświatowych, prawników i nauczycieli akademickich podejmiemy tematykę edukacji włączającej jako ideologicznego projektu, który ma docelowo zrewolucjonizować całą oświatę i stanowi poważne zagrożenie naszej narodowej suwerenności”, wyjaśniają cel konferencji przedstawiciele Ruchu Obrony Szkoły. „Tematyka związana z edukacją włączającą jest mało znana opinii publicznej i przedstawiana jest wyłącznie w samych superlatywach”, dodają.

Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 11 w najbliższą sobotę, 19 listopada. Konferencję otworzy wystąpienie kurator Barbary Nowak, a pierwszy panel poprowadzi dr. Aldona Ciborowska, która ukaże słuchaczom związki pomiędzy edukacją włączającą, a ideologią zrównoważonego rozwoju. Całość odbędzie się w murach głównego budynku Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych 2 w Auli 1. Jak wskazują organizatorzy, goście powinni kierować się na miejsce przez wejście od strony ul. A. Chmiela.

Wesprzyj nas już teraz!

Harmonogram wydarzenia obejmuje w sumie 5 wykładów, oraz dwie moderowane dyskusje. Jako druga panelistka przed publicznością wystąpi Hanna Dobrowolska z prelekcją zatytułowaną „Edukacja Włączająca jako zmiana paradygmatu szkoły”. Po jej wykładzie pod przewodnictwem Magdaleny Łabuś- Brzezińskiej zebrani specjaliści będą dyskutować o „sytuacji dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w nurcie szkolnictwa ogólnego”

Po półgodzinnej przerwie głos zabierze przedstawiciel Towarzystwa Wiedzy Społecznej w Toruniu, Bartosz Kopczyński z prelekcją „Co oni robią i po co? Edukacja w projekcie globalnym”. Następnie Marek Puzio, radca prawny z Instytutu Ordo Iuris, wyjaśni gościom, czy nasze państwo musi realizować „ponadnarodowe standardy edukacyjne”. Zaraz potem przyjdzie czas na wystąpienie Jolanty Dobrzyńskiej, poświęcone realistycznym możliwościom wsparcia uczniów o specjalnych potrzebach. Całość zakończy debata pod jej moderacją, w czasie której dyskutanci sformułują „propozycje do polskiego modelu edukacji”.

Ruch Ochrony Szkoły zachęcą do licznego uczestnictwa ze względu na dużą wartość merytoryczną wydarzenia. Zainteresowanych zachęcić powinien także fakt, że na wydarzenie obowiązuje  nieodpłatny, wolny wstęp.

źródło: PCh24.pl 

FA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 556 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram