17 kwietnia 2015

Pentagon: Biblia źródłem współczesnego „seksizmu”

(fot. jamesclk / sxc.hu)

Zgodnie z zatwierdzonym przez Departament Obrony kursem na temat „seksizmu”, realizowanym przez Defense Equal Opportunity Management Institute (DEOMI), Biblia, Konstytucja Stanów Zjednoczonych, a także Deklaracja Niepodległości przyczyniają się do rozwoju współczesnych form tego wyimaginowanego zjawiska.


 

Wesprzyj nas już teraz!

Instytut działający w ramach Departamentu Obrony ma za zadanie promować edukację, sprzyjającą umacnianiu relacji międzyludzkich. 7 kwietnia pracownicy Instytutu zamieścili na swojej stronie internetowej materiały szkoleniowe do kursu, za pośrednictwem których przekonywali, że dwa najważniejsze akty prawne USA, a nawet najważniejsza księga dla milionów wierzących na świecie – Biblia – w gruncie rzeczy przeszkadzają, a nie pomagają w ulepszeniu relacji międzyludzkich.

 

 

 

W opinii Pentagonu, Biblia jest „seksistowska” ponieważ zawiera cytaty, które mogą być odbierane przez niewprawnego czytelnika jako dyskryminujące płeć piękną. Deklaracja Niepodległości jest „seksistowska,” ponieważ odnosi się wyłącznie do mężczyzn,  a nie kobiet. Również „Konstytucja jest historycznym źródłem seksizmu”, ze względu na brak uwzględnienia w początkowej jej wersji kwestii kobiet.

 

 

 

Rzecznik departamentu obrony, komandor Nate Christensen odpowiadając na interwencję mediów ogłosił, że kurs dotyczący „seksizmu”, a także dwa inne kursy na temat rasizmu i dyskryminacji, mają być realizowane na uczelniach wojskowych jednak po powtórnym ich przejrzeniu. W tej chwili materiały szkoleniowe, które jeszcze kilka dni temu były dostępne na stronie Instytutu, są „aktualizowane”.

 

 

 

Pentagon wymaga, by kurs na temat uprzedzeń i dyskryminacji zaliczył personel medyczny obsługujący przychodnie i kliniki dla żołnierzy marynarki wojennej. W trakcie szkolenia medycy dowiadują się „o różnych formach instytucjonalnej i indywidualnej dyskryminacji”.

 

 

 

Przejawem dyskryminacji instytucjonalnej jest – według ekspertów Pentagonu – na przykład preferowanie przy zatrudnianiu pracowników tych, którzy kończących lepsze szkoły poprzez stawianie zbyt wygórowanych wymagań.

 

 

 

Przejawem dyskryminacji indywidulanej jest nieuznawanie przez dane osoby swojej uprzywilejowanej pozycji np. wynikającej z koloru skóry.

 

 

 

 

 

Źródło: dailycaller.com, AS.



Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram