9 czerwca 2021

Pentagon „dumny z personelu LGBT”, ale wywieszania „flag dumy” na razie nie będzie

(pixabay.com)

Pentagon podtrzymuje zakaz wywieszania flag ruchu LGBToświadczył John Kirby, rzecznik prasowy Departamentu Obrony USA. Zapewnił od razu, że „w żaden sposób nie odzwierciedla to braku szacunku ani podziwu dla osób ze społeczności LGBTQ+”.

Sekretarz prasowy Pentagonu poinformował, że departament nie zrobi wyjątku dla tzw. flagi dumy i jako flaga nieoficjalna nie będzie ona wywieszana. John Kirby powiedział, że decyzja ta „w żaden sposób nie odzwierciedla braku szacunku ani podziwu dla osób ze społeczności LGBTQ+, personelu w mundurach oraz cywilów, którzy służą w tym departamencie”. „Jesteśmy z nich dumni” – dodał. Zachęcił też do „znalezienia sposobów na uznanie zasług i wkładu społeczności LGBTQ+ w obronę” narodu amerykańskiego.

Na tej samej konferencji prasowej Kirby powiedział, że Pentagon zorganizuje obchody tzw. miesiąca dumy. Weźmie w nich udział sekretarz obrony Lloyd Austin. Z kolei prezydent Joe Biden wydał proklamację  z okazji rozpoczęcia tzw. pride month. Jak poinformował, około 1500 mianowanych przez niego urzędników to lesbijki, geje, biseksualiści i transseksualiści.

Zakaz eksponowania nieoficjalnych flag na budynkach wojskowych został wprowadzony przez administrację Donalda Trumpa. Przyczyną wprowadzenia zakazu były protesty ruchu Black Lives Matter przeciw wywieszaniu flag Konfederacji. „Flagi, które eksponujemy, muszą być zgodne z wojskowymi przepisami dotyczącymi porządku i dyscypliny, traktując wszystkich naszych ludzi z godnością i szacunkiem oraz odrzucając symbole podziałów” – napisał Mark Esper, ówczesny sekretarz obrony.

Źródła: rp.pl, dorzeczy.pl, msn.com

JSJK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(2)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie