5 kwietnia 2024

Permisywista seksualny ks. Martin Lintner z aprobatą Watykanu

(ks. prof. Martin Lintner)

Ksiądz profesor Martin Lintner to jeden z najzagorzalszych zwolenników «nowej» moralności seksualnej. Jego zdaniem katolikowi po prostu… wszystko wolno, o ile tylko nie narusza to wolności drugiego. Lintner głosi de facto «katolicką» wersję permisywizmu seksualnego rodem z rewolucji 1968 roku. Dlatego Watykan w 2023 roku odmówił mu nihil obstat, nie zgadzając się, by objął prestiżową funkcję akademicką. Tak było przed Fernándezem. Teraz Lintner nihil obstat otrzymał: pomimo swoich radykalnych poglądów będzie kierować katolicką uczelnią.

O udzieleniu księdzu profesorowi nihil obstat poinformował biskup diecezji Brixen (Bresannone) w Tyrolu Południowym (państwowo: Włochy; kulturowo: Austria). Bp Ivo Muser ogłosił, że z dniem 1 września tego roku Lintner obejmie urząd dziekana katolickiej Filozoficzno-Teologicznej Szkoły Wyższej w Brixen. Tak miało stać się już w poprzednim roku akademickim, ale watykański Dykasteria ds. Edukacji Katolickiej, po konsultacji z Dykasterią Nauki Wiary, negatywnie zweryfikowała Lintnera i nie udzieliła wymaganej zgody.

Od tego czasu zmieniło się jednak wszystko: prefektem Dykasterii Nauki Wiary przestał być kard. Luis Ladaria Ferrer, a zastąpił go kard. Victor Manuel Fernández. Wraz z jego prefekturą rozpoczęła się epoka tzw. «różnorodności doktrynalnej». Radykalne poglądy Lintnera przestały być problemem. W końcu w liście Franciszka do Fernándeza na inaugurację jego posługi stwierdzono, że Dykasteria ma dbać o rozwój «różnych prądów teologicznych».

Wesprzyj nas już teraz!

Lintner opublikował szereg książek, między innymi dzieło poświęcone implementacji nowej moralności w dokumentach Franciszka („Von Humanae vitae bis Amoris laetitia. Die Geschichte einer umstrittenen Lehre”, czyli „Od Humane vitae do Amoris laetitia. Historia kontrowersyjnego nauczania”). Jego najnowsza „Christliche Beziehungsethik” podsumowuje badania autora, przedstawiając niejako od podstaw koncepcję etyki relacyjnej.

Konkluzje Lintnera są zasadniczo proste: w Kościele katolickim należy zmienić moralną ocenę ludzkich zachowań seksualnych, tak, żeby dopuszczalne stały się rozmaite akty płciowe wcześniej przez Kościół potępiane.

Ks. prof. Martin Lintner już pod koniec ubiegłego roku sugerował, że za prefektury Fernándeza otrzyma nihil obstat.

Tak się stało. Zwolennik permisywizmu seksualnego będzie teraz nadzorować kształcenie kolejnych roczników katolickich teologów i filozofów w Brixen…

Źródła: Katholisch.de, PCh24.pl

Pach

Szykuje się wielka zmiana. Koniec nihil obstat, skrajni progresiści przejmą katolickie uczelnie?

Paweł Chmielewski: Kędzierski i „Więź”. Permisywizm moralny zamiast męczeństwa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Nie zwalniamy w walce o katolicką Polskę! Wesprzyj PCh24.pl w 2025 roku i broń razem z nami cywilizacji chrześcijańskiej!

mamy: 60 752 zł cel: 500 000 zł
12%
wybierz kwotę:
Wspieram