9 września 2013

W Petersburgu odbyła się konsekracja kościoła św. Antoniego z Padwy. To już ósma świątynia katolicka w mieście nad Newą. Uroczystości jej poświęcenia przewodniczył kierujący moskiewską archidiecezją Matki Bożej abp Paolo Pezzi.

 

Kościół św. Antoniego należy do klasztoru franciszkanów konwentualnych. W Petersburgu obecnych jest już wiele wspólnot zakonnych, jednak ich członkowie mieszkają zwykle w blokach. Klasztor franciszkanów jest jednym z nielicznych w Rosji, które mają tradycyjną strukturę. Został wybudowany wraz ze świątynią w miejscu zrujnowanej fabryki, którą 17 lat temu nabyli franciszkanie z Polski. Prawdziwą ozdobą kościoła jest ołtarz zrobiony z dawnego relikwiarza, w którym przez kilka lat spoczywały doczesne szczątki św. Antoniego z Padwy.

Wesprzyj nas już teraz!

 

„Dla nas, dla naszego zakonu jest na pewno ważne to, że kościół został poświęcony po latach jego budowy – mówi o. Jacek Ciupiński OFM Conv, asystent generała Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. – Ważne jest to, że został poświęcony wraz z ołtarzem, który rzeczywiście jest relikwią św. Antoniego. Jest to dar miasta Padwy, naszych braci z konwentu padewskiego, nie tylko dla naszych braci w Rosji, ale dla całego Kościoła tutejszego”.

 

Kościół św. Antoniego gromadzi setki wiernych podczas nabożeństw do św. cudotwórcy. Przy klasztorze działa szkoła społeczna Caritas, biblioteka i trzeci zakon franciszkański. Katolicy Petersburga już zwrócili się do swego ordynariusza z prośbą o ustanowienie kościoła św. Antoniego sanktuarium.

 

 

Źródło: KAI

luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 164 zł cel: 300 000 zł
42%
wybierz kwotę:
Wspieram