5 marca 2020

Petycja w sprawie otwarcia basenów z cudowną wodą w Lourdes. Wsparł ją m. in. abp Vigano

(Cudowna Grota Massabielle (ilustracja: domena publiczna).)

Zamknięcie basenów z cudowną wodą w Lourdes w związku z epidemią koronawirusa wywołało niezadowolenie i krytykę ze strony wielu katolików na świecie. Decyzja ta spotkała się też z potępieniem ze strony arcybiskupa Carlo Marii Viganò oraz wiodących postaci życia katolickiego, którzy zwrócili się z petycją o natychmiastowe otwarcie basenów dla pielgrzymów. Adresatami petycji są: watykański delegat apostolski w sanktuarium bp Antoine Hérouard oraz rektor sanktuarium Matki Bożej z Lourdes abp Olivier Ribadeau.

 

„Ci, którzy kwestionują cudowną naturę wody z Lourdes, ci którzy boją się, że baseny z Lourdes mogą doprowadzić do zarażenia, to ci, którzy kwestionują moc Boga, kwestionują obietnice Matki Bożej, kwestionują znaczenie Lourdes” – czytamy w petycji.

 

Inicjatorem petycji jest wybitny historyk prof. Roberto de Mattei. W ciągu kilku godzin inicjatywa spotkała się z poparciem kilku tysięcy sygnatariuszy. Wśród nich znalazły się także takie osoby jak m.in. włoski ekonomista i były prezes Banku Watykańskiego Ettore Gotti Tedeschi, historyk sztuki dr Sara Magister, ekspert prawny i bioetyk Gianfranco Amato oraz austriacki filozof Josef Seifert.

 

Prof. de Mattei nazwał decyzję o zamknięciu basenów dla pielgrzymów „najbardziej paradoksalną i sprzeczną”, jaką „przyjęły władze kościelne”. „Mogę się spodziewać, że ateista ucieknie się do takiego działania. Jednak kiedy dwóch biskupów pod bezpośrednim nadzorem Ojca Świętego ucieka się do takich środków, to pokazuje to tylko najbardziej niezwykły brak wiary, ponieważ jeśli istnieje miejsce, które par excellence uzdrawia ciała i dusze, to jest to właśnie Lourdes” – stwierdził profesor.

 

Absurdalność faktu zamknięcia basenów podkreśla także – zdaniem prof. de Mattei – fakt, że „mimo schorzeń pielgrzymów, często zaraźliwych, nikt w ciągu 160 lat nigdy nie został zarażony”. „Gdybym znał pacjenta z koronawirusem – kontynuował historyk – poradziłbym mu udać się do Lourdes. A gdybym był w Lourdes i miał obok siebie pacjenta z koronawirusem, byłbym pewien, że nie złapię infekcji. Lourdes chroni bardziej niż jakakolwiek maska czy środek dezynfekujący. Zamknięcie basenów z wodą uzdrawiającą oznacza porzucenie wiary w cudowny charakter Lourdes”.

 

 

Źródło: ChurchMilitant.com

jjf

 

 

  

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie