14 kwietnia 2021

Pielgrzymka do Ziemi Świętej możliwa od maja, tylko dla zaszczepionych

(Widok na Jerozolimę. Fot. Pixabay)

W 13 miesięcy po zamknięciu Izraela dla cudzoziemców władze anonsują stopniowe otwieranie swego kraju dla gości zagranicznych. Ministerstwa zdrowia i turystyki zapowiedziały, że od 23 maja będą możliwe przyjazdy osób z innych państw, jedynie zaszczepionych. Związane z tym szczegóły zostaną podane w późniejszym okresie.

 

Według niemieckiej agencji katolickiej KNA, początkowo będzie mogła przybywać ograniczona liczba grup. Będzie ona stopniowo zwiększana w zależności od sytuacji pandemicznej i postępu programu walki z wirusem. W drugim etapie łagodzenia ograniczeń, którego termin nie jest jeszcze znany, będą mogli przyjeżdżać indywidualni turyści i pielgrzymi.

Obecnie przy wjeździe do Izraela obowiązują test na koronawirusa PCR przed odlotem i po przylocie na miejsce test serologiczny jako dowód zaszczepienia. Poza tym w dalszym ciągu jest rozważana możliwość zawarcia z poszczególnymi krajami porozumień o uznaniu zaświadczeń o szczepieniach.

Nadszedł już czas, aby „w sposób ostrożny i wyliczony zezwalać na ruch turystyczny” – powiedziała cytowana przez KNA minister zdrowia Izraela Juli Edelstein. Przypomniała jednocześnie, że ważna dla kraju branżą turystyczna jest jedną z tych dziedzin, które najbardziej ucierpiały wskutek reżimu tłumaczonego pandemią.

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(20)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy