29 września 2022

Pierwsza kampania „40 Days for Life” po unieważnieniu precedensu „Roe przeciwko Wade” rusza w rekordowej liczbie 622 miast

Tysiące wolontariuszy angażują się w akcję ratowania dzieci w miejscach, w których zabijanie nienarodzonych jest nadal zgodne z przepisami prawa – informuje portal Life Site News.

 

To pierwsza odsłona akcji „40 dni dla życia” odkąd Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych unieważnił tragiczny w skutkach werdykt w sprawie Roe przeciwko Wade z 1973 roku. Kosztował on w ciągu niespełna półwiecza życie kilkudziesięciu milionów nienarodzonych Amerykanów.

Wesprzyj nas już teraz!

Celem inicjatywy jest między innymi doprowadzenie do delegalizacji tak zwanej aborcji na poziomie stanowym we wszystkich regionach administracyjnych USA.

Cieszymy się, że pierwsza nasza akcja po anulowaniu Roe będzie największą w historii. Odbędzie się bowiem w 622 miastach – stwierdził szef kampanii Shawn Carney. Dodał, że chociaż organizatorom ubyły niektóre lokalizacje, w których uprzednio zbierali się wolontariusze, to jednak doszło do tego z najlepszego z możliwych powodów. W miastach tych zamknięto placówki aborcyjne.

40 Days for Life to koordynowana na poziomie międzynarodowym 40-dniowa kampania, która ma na celu położenie kresu aborcji lokalnie – poprzez modlitwę i post, pomoc społeczności oraz spokojne całodzienne czuwanie przed placówkami, w których zabijane są dzieci” – informują organizatorzy na swej stronie internetowej.

Do przedsięwzięcia mogą włączać się zarówno osoby indywidualne, jak i wspólnoty religijne czy też grupy. Ich wspólna intencja to zjednoczenie całego Kościoła wokół wspólnego celu, jakim jest obrona życia wszystkich poczętych dzieci. Uczestnicy będą modlić się publicznie, pościć, stawać przed centrami aborcyjnymi by wzbudzić sumienia matek i ojców zagrożonych istnień.

Akcja została zainicjowana w 2004 roku przez czwórkę młodych ludzi z College Station w Teksasie. Trzy lata później apostolat życia miał już zasięg ogólnokrajowy. Do tej pory zdołał już rozszerzyć się na 64 kraje. Jednak, choć obecny jest w kilku krajach Europy, m.in. w Hiszpanii, Portugalii czy Niemczech, dotychczas nie dotarł do Polski, gdzie wciąż ochrona życia nie jest pełna.

 

Źródło: Life Site News, PCh24.pl

RoM

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 556 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram