23 czerwca 2017

Platforma nie uznaje woli Polaków i chce przyjąć imigrantów. Zobacz, gdzie chce ich ulokować

(fot.Krystian Maj/FORUM)

Szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jego partia nie zamierza ustawać w promowaniu idei rozlokowania w Polsce islamskich imigrantów. Dla przewodniczącego Platformy nie liczy się zdanie Polaków, którzy w sondażach deklarują, że nie życzą sobie takich przybyszów.


Szef Platformy stwierdził, że te samorządy, w których rządzi PO zgłoszą chęć przyjęcia uchodźców. – Złożymy aplikacje, pokażemy miasta i województwa, które będą w stanie to zrobić – zapowiedział polityk. Według niego, chodzi o pomoc m.in. Syryjczykom i Erytrejczykom z terenów objętych wojną, których tożsamość zostanie potwierdzona.

– Jestem przekonany, że w tej sytuacji opinia publiczna będzie wspierać takie spojrzenie – solidarności i pomocy – zaznaczył Schetyna. Przekonywał, że Polska musi pokazać gest. – My nie możemy być na marginesie UE. Jesteśmy zbyt dużym krajem, żeby być zakładnikiem takich emocji, które sami budujemy – dodał lider PO.

Warto zauważyć, że PO wciąż rządzi w większości wielkich miast. Ostatnimi czasy prowadzi w nich taktykę omijania władzy centralnej i próbuje dokonywać swego rodzaju rewolucji moralnej. W kilku miastach radni PO na przykład przegłosowali program finansowania procedury in-vitro z kasy miasta, skoro PiS ukrócił finansowanie produkcji dzieci z probówki przez rząd. Teraz próbują ominąć rząd w kwestii imigrantów.

Premier Beata Szydło powtórzyła w czwartek, że jej rząd nie zgodzi się na politykę zagrażającą bezpieczeństwu polskich obywateli. – My w tej chwili proponujemy rozwiązania, które mają przede wszystkim skutecznie pomagać tym, którzy tej pomocy wymagają. Prowadzimy bardzo ożywioną i ambitną politykę humanitarną. Chcemy wspierać tych wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują, tam na miejscu – stwierdziła.

 

 

Źródło: rp.pl

kra 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie