7 kwietnia 2021

Płoną katolickie kościoły rdzennych Kanadyjczyków

(Fot. Twitter)

W Niedzielę Wielkanocną ogień zniszczył kościół w kanadyjskiej Manitobie. To już druga spalona w ostatnich miesiącach katolicka świątynia należąca do rdzennych mieszkańców kraju. Podejrzany o celowe spowodowanie pożaru został aresztowany.

 

 

Kościół zapalił się krótko po Mszy w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Jak powiedział sierżant Paul Manaigre, funkcjonariusze policji zostali poinformowani, że w momencie wybuchu pożaru podejrzany o jego spowodowanie był widziany kiedy wychodził z kościoła.

 

Trzydziestodwuletni mężczyzna został zatrzymany i aresztowany.

 

Parafianka Marie Wood powiedziała mediom, że ​​miejscowi wierni płakali, gdy świątynia stanęła w ogniu. – Ludzie z naszej społeczności, wielu płaczących, poszli oglądać płonący kościół – relacjonowała.

 

Dotknięta tą bolesną stratą społeczność żyjąca prawie 500 kilometrów na północ od Winnipeg, jest w przeważającej mierze rzymskokatolicka. Gmina już zaczęła zbierać fundusze na odbudowę.

 

To już drugi należący do kanadyjskiej rdzennej ludności kościół, który spłonął w ostatnich miesiącach. Taki sam los spotkał w listopadzie świątynię w Muncey, również prawdopodobnie wskutek podpalenia.

 

 

Źródło: thepostmillennial.com

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(1)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie