Mniej niż połowa Polaków zainteresowana jest rozbudową sieci 5G na terenie kraju – wynika z badań przeprowadzonych przez „KANTAR Media” i Katolicki Uniwersytet Lubelski. Co czwarta osoba zapytana o stosunek do technologii 5G odpowiedziała, że w ogóle nie zamierza z niej korzystać. Dużo większa grupa badanych stwierdziła z kolei, iż nie życzy sobie obecności masztu 5G w swoim najbliższym sąsiedztwie.
Badania „KANTAR Media” i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ujawniły, że technologia 5G nie napawa Polaków entuzjazmem. W przeprowadzonej serii wywiadów pytano mieszkańców kraju o ich podejście do emisji pola elektromagnetycznego i łączności piątej generacji.
Zaledwie 37 procent badanych zadeklarowało chęć korzystania z sieci 5G. Równie często uważana jest ona za istotną dla rozwoju ekonomicznego.
Wesprzyj nas już teraz!
Jak podaje serwis PolskieRadio24.pl dla inwestorów to rozczarowujący rezultat. Poza niewielkim zainteresowaniem firmy telekomunikacyjne muszą się również zmierzyć z jawną niechęcią. Co czwarty ankietowany nie będzie użytkownikiem ich najnowszej oferty. Największy opór budzi myśl o wzniesieniu masztu emitującego promieniowanie elektromagnetyczne w pobliżu miejsca zamieszkania. Ponad połowa Polaków nie chce go w zasięgu swego wzroku.
Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji zareagowała na wyniki badań wezwaniem do… edukacji społeczeństwa. Ta skupiająca operatorów sieciowych instytucja ma nadzieję odwrócić aktualny stan rzeczy i zyskać aprobatę dla technologii 5G i emisji pola elektromagnetycznego za pomocą przekonywania, że nie niesie ono ze sobą żadnych poważnych zagrożeń.
Źródła: PolskieRadio24.pl
FA