21 czerwca 2021

Po „paszportach covidowych” czas na „cyfrowy portfel”. Nowy pomysł eurokratów budzi wątpliwości

(fot. Pixabay)

Jeśli ktokolwiek miał nadzieję, że paszporty covidowe to pierwszy i ostatni tego typu eksperyment eurokratów, którzy pod płaszczykiem ochrony zdrowia i życia obywateli UE de facto segregują ludzi na zaszczepionych i/lub przetestowanych oraz niezaszczepionych i/lub nieprzetestowanych, ten był w błędzie. Brukselscy urzędnicy zapowiedzieli, że już niedługo stworzą nowy, uniwersalny system potwierdzania tożsamości, tzw. portfel cyfrowy.

Eurokraci zastrzegają wprawdzie, że nowy system nie będzie obowiązkowy, a celem jego stworzenia jest jedynie „ułatwienie dostępu do różnych usług, prywatnych i publicznych, które wymagają potwierdzenia tożsamości”, ale przecież dokładnie tak samo miało być z paszportami covidowymi – na pierwszy rzut oka nie są one obowiązkowe, ale jeśli ktoś chce wyjechać za granicę, to musi w takowy się zaopatrzyć.

W skład „cyfrowego portfela” mają wchodzić informacje zawarte na dokumentach takich jak m.in. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, dyplomy, rachunki bankowe itd. Według KE wszystkie dane z wszystkich dokumentów w jednym miejscu będą „ogromnym ułatwieniem” dla obywateli UE.

Wesprzyj nas już teraz!

Według prof. Zdzisława Krasnodębskiego, europosła PiS propozycja stworzenia uniwersalnego unijnego systemu potwierdzającego tożsamość może budzić wątpliwości. – Wiemy wszyscy, jakie spory wynikły przy okazji negocjacji dotyczących aplikacji COVID. Ostatecznie pozostawiono dużą swobodę krajom członkowskim, co do postępowania. Nie przypuszczam, żeby kolejna propozycja KE przeszła bez dyskusji i sporów, zważywszy na przykład na to, że niektóre społeczeństwa są bardzo uczulone na przechowywanie danych osobowych – powiedział. Jego zdaniem „portfel cyfrowy” to kolejny przykład tendencji centralizacyjnych w Unii Europejskiej.

Komisja Europejska chce, aby cyfrowy portfel zostały wdrożone jak najszybciej. Dlatego wezwała kraje członkowskie, aby porozumiały się w tej sprawie do września 2022 r. , opracowując „zestaw narzędzi”, który będzie zawierał architekturę techniczną, normy i wytyczne dotyczące najlepszych praktyk.

 

Źródło: RadioMaryja.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 616 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram