Najnowszy numer magazynu porusza sprawy aktualne i ważne dla Polski, Europy i świata. Piszemy o wielce prawdopodobnym rozpadzie unijnego projektu i narastającym wrzeniu wśród społeczeństw Unii Europejskiej. Opisujemy kolejną falę prześladowań chrześcijań w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie. Nie unikamy tematów niewygodnych, których inne czasopisma nie chcą poruszać.
Wydanie otwiera artykuł Bogusława Bajora pt. „Unia trzeszczy w szwach”. Autor zwraca uwagę, iż przy obecnej skali problemów elity niemieckie w większości nie są gotowe do wzięcia odpowiedzialności za Europę. Przeciwko strefie Schengen już otwarcie występują politycy francuscy i duńscy, natomiast coraz większą kontestację wobec brukselskiej biurokracji wykazuje Wielka Brytania.
Wesprzyj nas już teraz!
Tekst Bogusława Bajora można przeczytać na stronach naszego portalu:
Bogusław Bajor: Unia trzeszczy w szwach
Marcin Jendrzejczak pisze o zgubnych konsekwencjach dla Polski, wynikających z wprowadzanej reformy emerytalnej. Pewne pozostaje jedno: system potrzebuje radykalnych przemian, gdyż w obecnym kształcie posiada zbyt wiele wewnętrznych sprzeczności, by móc zapewnić Polakom w przyszłości godziwe emerytury.
Temat główny bieżącego numeru to cesarsko-królewskie dziedzictwo i sentymenty, które wytworzyły się przez stulecia panowania dynastii Habsburgów. Prezentujemy teksty autorstwa Piotra Doerre, Carlosa Eduardo Schaffera, Sławomira Skiby, Grzegorza Kucharczyka, a także wywiad z Piotrem Hapanowiczem, kustoszem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.
W numerze również, jak zawsze, teksty naszych stałych felietonistów. Grzegorz Braun przygląda się historiografii Żydów w Polsce. Z kolei Jacek Bartyzel pisze o pokusie „tradycjonalistycznego” nihilizmu.
Serdecznie zapraszamy na stronę pismo.poloniachristiana.pl,gdzie można zapoznać się z tematyką bieżącego numeru dwumiesięcznika.
Czasopismo można zamówić przez internet – w tym celu wystarczy wejść na stronę Księgarni Kontrrewolucji: ksiegarnia.piotrskarga.pl. Za pośrednictwem naszego sklepu istnieje możliwość zamówienia także archiwalnych numerów „Polonia Christiana”.
PCh24.pl.