Ponad 72 tysiące podpisów pod petycją sprzeciwu wobec zalegalizowania związków partnerskich, złożyli we wtorek w Kancelarii Premiera przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi oraz Krucjaty Młodych.
Akcja protestacyjna trwała niewiele ponad miesiąc. Natychmiast została jednak zauważona przez internautów, a po kilku tygodniach od jej zainicjowania, zgromadziła ponad 72 tysiące głosów poparcia. Nadal można podpisać list do Premiera RP, który znajduje się na stronie internetowej www.protestuj.pl. Organizatorzy planują również akcje ulotkowe i informacyjne na ulicach polskich miast.
Wesprzyj nas już teraz!
O godzinie 11 przed Kancelarią Premiera odbył się briefing prasowy, na którym przedstawiciele SKCH oraz Krucjaty Młodych odpowiadali na pytania licznie zgromadzonych dziennikarzy. – Zalegalizowanie związków partnerskich w Polsce jest tylko pierwszym krokiem do legalizacji „małżeństw homoseksualnych” z prawem do adopcji dzieci. Musimy reagować natychmiast. Światowa rewolucja seksualna właśnie do tego dąży, stosując tzw. taktykę salami. Małymi kroczkami chce doprowadzić społeczeństwo do destrukcji moralnej. Należy również pamiętać, że taka sytuacja nie tylko deprawuje społeczeństwo, psując jego moralność ale jest również dla niego zagrożeniem pod względem demograficznym – stwierdził Maciej Maleszyk z Krucjaty Młodych.
Maleszyk wspomniał również, że „to nie koniec akcji protestacyjnej i jeśli 72 tysiące podpisów, które udało się do tej pory zebrać, nie zrobią na premierze wrażenia, akcja będzie nadal kontynuowana”. Podpisy pod listem skierowanym do Premiera Tuska mają również na celu uświadomienie społeczeństwu, że jest grupa osób, które walczą w obronie instytucji małżeństwa. Ta grupa reprezentuje większość Polaków, którzy zdecydowanie sprzeciwiają się związkom partnerskim.
Organizatorzy wspominali również, że protest jest prowadzony nie tylko w obronie instytucji małżeństwa, ale również w obronie Konstytucji Rzeczpospolitej, która zakazują legalizacji „małżeństw homoseksualnych”. Negatywnie o proponowanych zmianach wypowiedział się także Sąd Najwyższy.
Po zakończeniu spotkania z dziennikarzami, organizatorzy udali się do biura podawczego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie złożyli ponad 72 tysiące podpisów pod apelem do premiera.
Paweł Ozdoba
{galeria}