We wtorek 29 listopada 2022 r. przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi złożyli w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie wyjątkową przesyłkę. Specjalnie oznaczone pudło zawierało nieco ponad 27 tysięcy podpisów, pochodzących od osób, które poparły i podpisały petycję do polskiego rządu o interwencję wobec przyjęcia przez Polskę szkodliwych przepisów „ekologicznej” agendy, narzucanej krajom członkowskim przez organy Unii Europejskiej.
Przypomnijmy, iż akcję „Nie oddamy aut” od ponad trzech miesięcy prowadzimy poprzez stronę internetową nieoddamyaut.pl, na której niezmiennie dostępna jest do podpisania i wysłania drogą elektroniczną petycja kierowana do premiera Mateusza Morawieckiego oraz wszystkich członków rządu. W petycji tej domagamy się stanowczej reakcji Rady Ministrów na decyzję Parlamentu Europejskiego z czerwca tego roku, który zatwierdził propozycje Rady UE skupione w „Agendzie 2050”. Propozycje te pozwalają organom unijnym naciskać na podjęcie decyzji (lub nawet je wymusić w razie oporu) przez kraje członkowskie w zakresie rezygnacji z produkcji i rejestracji samochodów spalinowych od 2035 roku.
Inicjatywa podjęta przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zyskała dużą popularność wśród społeczności internautów. Do końca listopada podpisało ją ponad 27 tysięcy osób. Niemal wszystkie z tych podpisów udało się wydrukować i wraz z treścią samego apelu, złożyć w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Pudło z podpisami na ręce pracowników KPRM przekazał Dyrektor Działu Kontaktów Publicznych Stowarzyszenia Piotr Kucharski.
Warto nadmienić również, iż pod koniec października, w związku z postępowaniem legislacyjnym prowadzonym przez Radę Miasta Krakowa, uruchomiona została dodatkowa petycja („Ulice dla mieszkańców – nie oddamy Krakowa”), skierowana tym razem do władz lokalnych, na czele z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim. Apel ten, dotyczący groźby wykluczenia z ruchu po obszarze Krakowa kilkuset tysięcy pojazdów, podpisało blisko 4 tys. mieszkańców Krakowa i Małopolski. Ich podpisy również zostały wydrukowane i złożone. Miało to miejsce podczas sesji Rady Miasta w dniu 23 listopada 2022 r. Podpisy wraz z treścią petycji złożył wiceprezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Sławomir Skiba, który tego dnia także zabrał głos w toku dyskusji nad projektem uchwały o tzw. Strefie Czystego Transportu, a więc bezpośrednio w sprawie, której dotyczyła krakowska petycja.
PiotrSkarga.pl