4 marca 2015

Pojmano jednego z najbardziej poszukiwanych terrorystów

(fot.fot. Huhu Uet / commons.wikimedia.org, licencja cc)

Jeden z najbardziej poszukiwanych przez Stany Zjednoczone terrorystów został pojmany w Afryce. Prawdopodobnie dostarczał on regularnie materiału terrorystom i współpracował z al-Kaidą. Na razie nie są znane jego przyszłe losy. Zależy to od umowy między Stanami Zjednoczonymi i Somalią.


29 letni Liban Haji Mohamed znajdujący się na prowadzonej przez FBI liście najbardziej poszukiwanych terrorystów został pojmany. Do pojmania doszło w Somalii, jednak nie wiadomo dokładnie którego dnia. Wiadomo jednak, że jest on przetrzymywany już od kilku dni przez somalijskie służby. Terrorysta podróżował z rejonu tego kraju opanowanego przez terrorystyczną grupę al-Shabaab, informuje Omar Nor na cnn.com.

 

Pojmany jest naturalizowanym Amerykaninem. W 2012 r. wyjechał ze Stanów Zjednoczonych do Somalii, gdzie dołączył do al-Kaidy. Jest poszukiwany przede wszystkim z racji podejrzeń o stałe dostarczanie wsparcia terrorystom. Jednak nie wiadomo czy dojdzie do jego ekstradycji i osądzenia w Ameryce. Stany Zjednoczone nie mają bowiem zawartego traktatu o ekstradycji z Somalią.

 

 

Źródło: cnn.com

Mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie