20 lipca 2021

Pokażmy papieżowi, że Msza łacińska ocaleje – petycja „Life Site News”

(Papież Franciszek, fot. Grzegorz Galazka / Zuma Press / Forum)

W reakcji na Traditiones custodes papieża Franciszka portal „Life Site News” zainicjował petycję, prosząc o jej upowszechnianie wśród katolików. Jej celem jest „poproszenie papieża, by ponownie rozpatrzył to nowe i dzielące Motu Proprio”. Jak piszą inicjatorzy petycji: „Dla nas katolików, którzy cenią Tradycję i znają miejsce Magisterium w chronieniu depozytu wiary, jest czas, byśmy zabrali głos i by nasze głosy usłyszano”.

Autorzy stwierdzają, że „Franciszek potępiał przez lata sztywność i nietolerancję, ale teraz sam pokazuje nietolerancję i sztywność wymuszając swoje bardzo wąskie rozumienie liturgii”. A jednocześnie przypominając słowa Chrystusa, że „nie może dobre drzewo złych wydawać owoców” (Mt 7,18), podkreślają: „Dostrzegamy, iż coraz więcej dusz jest pociąganych do Chrystusa poprzez tradycyjną Mszę łacińską”. Jak również wskazują na rosnącą liczbę powołań w „tradycjonalistycznych seminariach, zakonach i bractwach kapłańskich”.

Inicjatorzy przypominają, że „przez ponad 1500 lat” tradycyjna liturgia „była źródłem jedności dla Kościoła katolickiego”, a także przytaczają słowa Benedykta XVI z Ducha liturgii, że nie można gardzić „całą przeszłością Kościoła”, i którymi potępia traktowanie zwolenników tradycyjnej Mszy łacińskiej, jak trędowatych.

Wesprzyj nas już teraz!

„Próba ograniczenia tradycyjnej Mszy łacińskiej, gdy nowe pokolenie odkrywa na nowo skarby Kościoła Bożego, nieuchronnie doprowadzi do dalszych podziałów i zranień pośród wiernych, narażając na utratę niektórych dusz, które niestety się odwrócą” – czytamy.

Organizatorzy akcji sądzą, że być może „niektórzy odejdą od depozytu wiary w rozczarowaniu, podczas gdy inni, którzy są daleko od Boga, nigdy nie zostaną dotknięci niezwykłym pięknem i rewerencją odnajdywanymi w tradycyjnej Mszy łacińskiej”.

Inicjatorzy proszą też o „modlitwę, post i pokutę za zbawienie dusz, w tym naszych duszpasterzy, w czasie tego burzliwego czasu w historii Kościoła”.

 

Źródło: LifeSiteNews.com

jjf

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(16)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy