Przewodniczący Akcji Wyborczej Polaków na Litwie (AWPL) Waldemar Tomaszewski ogłosił, że będzie startował w wyborach prezydenckich, które odbędą się na Litwie w maju. Rada Naczelna AWPL opublikowała oświadczenie, w którym popiera decyzję swojego lidera.
„W grudniu ub. roku Rada Naczelna AWPL zaproponowała Waldemarowi Tomaszewskiemu kandydowanie w wyborach prezydenckich. Lider AWPL poprosił wówczas o czas na zastanowienie się, rozważenie argumentów przemawiających za i przeciwko kandydowaniu, na rozeznanie sytuacji politycznej. Dzisiaj, po tym, gdy przewodniczący ugrupowania przystał na propozycję wzięcia udziału w wyborach, Rada Naczelna podjęła oficjalną decyzję o wytypowaniu kandydatury Waldemara Tomaszewskiego w wyborach prezydenta Litwy” – czytamy w oświadczeniu AWPL.
Wesprzyj nas już teraz!
„Przedstawiciele AWPL wartościami kierują się nie tylko na słowach, ale też w życiu codziennym. Nieprzypadkowo z naszego środowiska wyszły inicjatywy o ochronie życia poczętego i nauczaniu religii w szkołach, które są niezwykle ważne w kontekście obecnych zagrożeń dla tradycyjnej rodziny” – dodaje Rada Naczelna.
AWPL przypomina też, że Waldemar Tomaszewski w 2009 r., podczas poprzednich wyborów prezydenckich, zajął czwarte miejsce spośród siedmiu kandydatów, uzyskując prawie 5 proc. głosów w skali kraju. W rejonach solecznickim i wileńskim z kolei zdobył odpowiednio 67 proc. i 50 proc. głosów. W samej stolicy Litwy – Wilnie – Tomaszewski zajął drugie miejsce.
„To, co udało się dokonać w regionie Wileńszczyzny: przede wszystkim zjednoczenie wszystkich osób dobrej woli na rzecz tworzenia wspólnego dobra, dbałość o zwykłego człowieka, kierowanie się wartościami chrześcijańskimi i promowanie wychowywania w tym duchu dzieci (w regionie Wileńszczyzny 100% dzieci uczęszcza na lekcje religii) – jest bardzo ważne dla całego naszego kraju” – podkreśla Rada Naczelna AWPL.
„Gorąco apelujemy więc o poparcie kandydatury Waldemara Tomaszewskiego, którego działalność i praca może przynieść długo oczekiwane pozytywne zmiany, więcej uczciwości w polityce i sprawiedliwości społecznej w życiu codziennym” – konkluduje.
Źródło: kresy.pl
KRaj