16 lutego 2013

55 proc. Polaków jest przeciwnych przyjęciu ustawy wprowadzającej instytucję związków partnerskich – wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez TNS Polska. Za przyjęciem takich rozwiązań opowiada się tylko 38 proc. ankietowanych.

 

Badania opinii przeprowadzono 13-14 lutego na reprezentatywnej próbie 1000 osób w wieku powyżej 18 lat. Ich wynik nie stanowił zaskoczenia dla Jarosława Gowina: – Polskie społeczeństwo jest przywiązane do pewnych tradycyjnych wartości. Tym górujemy nad społeczeństwami Europy Zachodniej – komentował. Chociaż, jak dodał Gowin, ma równocześnie nadzieję, że po usunięciu niekonstytucyjnych zapisów do komisji skierowane zostaną dwa projekty w tej sprawie.

 

Dla lewicy blisko 38 procentowe poparcie dla kontrowersyjnych projektów jest samo w sobie sukcesem. Jak komentowali przedstawiciele grup progresywnych, jeszcze dziesięć lat temu społeczna aprobata dla związków „partnerskich” była o wiele niższa.

 

 

Źródło: TVP.info

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie