15 kwietnia 2021

Witold Gadowski zainicjował, Polacy pomogli. Wręczono darowiznę na odbudowę domu dziecka w Chorwacji

(fot. Ambasada Chorwacji w Polsce)

Polacy przekazali ponad 1,7 mln kun na budowę nowego Domu Dziecka Vrbina w Sisaku. Poprzedni uległ zniszczeniu wskutek trzęsienia ziemi w grudniu 2020 roku. Zbiórkę zainicjował i koordynował dziennikarz Witold Gadowski.

Na cel budowy nowego domu dziecka w Sisaku zebrano 1 076 000 zł. Rzecz zainicjował dziennikarz Witold Gadowski po tym, jak w grudniu 2020 roku na terenie Banoviny doszło do trzęsienia ziemi, wskutek czego bardzo poważnemu uszkodzeniu uległ dom dziecka Vrbina w Sisaku. Po katastrofie podopieczni musieli przenieść się do tymczasowej, zastępczej lokalizacji.

Witoldowi Gadowskiemu i wszystkim Polakom, którzy włączyli się w inicjatywę, podziękowali przedstawiciele chorwackich władz państwowych. Wdzięczność wyraził między innymi ambasador Chorwacji w Polsce Tomislav Vidošević, a także sekretarz stanu w chorwackim rządzie Marija Pletikosa. Za pomoc dziękował ponadto dyrektor Domu Dziecka Vrbina, Đurđica Pavešić-Herkov.

Uroczyste wręczenie darowizny odbyło się we wtorek, 13 kwietnia w siedzibie Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie. Jak podało Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Witoldowi Gadowskiemu towarzyszyli: Tomasz Chołast, prezes platformy Zrzutka.pl, za pośrednictwem której zbierano darowizny, aktorka Agnieszka Perepeczko i chorwacki dziennikarz Goran Andrijanić. Co więcej za pośrednictwem sieci w wydarzeniu uczestniczyli również: sekretarz stanu Ministerstwa Pracy, Systemu Emerytalnego, Rodziny i Polityki Społecznej Republiki Chorwacji Marija Pletikosa, dyrektor Domu Dziecka Vrbina Đurđica Pavešić-Herkov, starszy ekspert ds. Odbudowy w żupanii požeško-slavonskiej  Manuela Marter i Nancy Butijer z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Chorwacji.

Źródła: mrosp.gov.hr, sdp.pl

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(4)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie