25 kwietnia 2012

Ośmiu na dziesięciu Polaków sprzeciwia się podniesieniu wieku emerytalnego mężczyzn do 67 lat, a 86 proc. nie popiera podwyższenia wieku emerytalnego kobiet do 67 lat – wynika z opublikowanego w środę badania CBOS. Tymczasem rządowymi projektami w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego do 67. roku życia oraz w sprawie zmian w emeryturach mundurowych zajmie się w Sejmie specjalna 27-osobowa komisja nadzwyczajna. Pierwsze czytania obu projektów emerytalnych są zaplanowane na czwartek.

 

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej marszałek Ewa Kopacz powiedziała, że taką propozycję przedstawiła Prezydium Sejmu i Konwentowi Seniorów. – Parytety zostały przedstawione, wyliczone i była zgoda co do kształtu tej komisji – zaznaczyła marszałek Sejmu.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Tymczasem posłowie Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że rządowy projekt reformy emerytalnej spowoduje „głodowe świadczenia” dla wielu osób. W zamian proponują m.in. pakiet ustaw prorodzinnych, ustawę pozwalającą na wybór między ZUS i OFE oraz Narodowy Program Zatrudnienia. – Jest bardzo wiele wątpliwości natury prawnej dotyczących podwyższenia wieku emerytalnego, dotyczących wysokości emerytur. Te emerytury, o których mówi premier Donald Tusk po zmianach będą bardzo niskie (…) Donald Tusk skazuje młodych Polaków na emigrację, a starszych na głodowe zasiłki – mówił podczas konferencji prasowej w Sejmie szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

 

Posłanka PiS Józefa Hrynkiewicz powiedziała dziś, że po ewentualnym przyjęciu przez Sejm ugrupowanie to zaskarży prawdopodobnie projekt do Trybunału Konstytucyjnego. Według posłanki Polska przyjmując projekt rządowy „łamie wszystkie zobowiązania, jakie przyjął nasz kraj wstępując do Unii Europejskiej” i prawa nabyte obywateli.

 

Wiceszefowa PiS Beata Szydło podkreśliła z kolei, że partia ma alternatywne rozwiązania dla propozycji rządowych. Szydło zapowiedziała, że PiS w najbliższym czasie przedstawi w Sejmie Narodowy Program Zatrudnienia. – Chcemy zaproponować rozwiązania ustawowe, które byłyby wsparciem dla przedsiębiorców przy zatrudnianiu i tworzeniu nowych miejsc pracy – zaznaczyła.

 

Przyjęty przez rząd w ubiegłym tygodniu projekt zakłada, że od 2013 r. stopniowo będzie zrównywany i podwyższany wiek przechodzenia na emeryturę kobiet i mężczyzn do 67. roku życia. Docelowe 67 lat kobiety osiągną w 2040 r., a mężczyźni w 2020 r.

 

Źródło; rp.pl, stefczyk.info

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 300 955 zł cel: 300 000 zł
100%
wybierz kwotę:
Wspieram