2 sierpnia 2019

Polityczna decyzja na Jarmarku Dominikańskim? Cejrowski usunięty ze swego miejsca

(Fot. Michal Dyjuk / FORUM)

Podróżnik Wojciech Cejrowski musiał opuścić swoje stanowisko z książkami, które podpisywał podczas Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku. Jak informuje w mediach społecznościowych, usunięty został przez „umundurowanych na czarno ludzi”, którzy mieli wykonywać polecenia prezydent miasta Aleksandry Dulkiewicz.

 

W Gdańsku trwa Jarmark Dominikański, który jest okazją do spotkania z publicystami i autorami różnych książek. Wśród nich jest m.in. znany podróżnik Wojciech Cejrowski, który poinformował o „niestandardowym” zachowaniu i usunięciu jego stoiska sprzed Kaplicy Królewskiej.

 

– Wojciech Cejrowski nie stoi już przy Kaplicy Królewskiej w Gdańsku. Na polecenie prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, sześciu umundurowanych na czarno ludzi (w tym jeden, który przedstawił się jako “Piotr Adrian”) usunęło Pana Cejrowskiego z terenu kościelnego, na którym rozmawiał z fanami, robił zdjęcia i podpisywał książki – czytamy na facebookowym profilu The Wojciech Cejrowski.

 

W mediach społecznościowych napisano, że stoisko musiało zostać przeniesione ze względu na decyzję prezydent miasta Aleksandry Dulkiewicz. Podróżnik relacjonuje, że pierwotnie jego stoisko zlokalizowane było „na tyłach Bazyliki Mariackiej”. Jednak za zgodą i sugestią proboszcza, Cejrowski przeniósł się przed Kaplicę Królewską. Proboszcz bazyliki zapewniał, że to miejsce będące pod jego zarządem, dlatego nikt nie może go stamtąd wyrzucić. „Gdy ustalaliśmy gdzie mam stać, wspominał [ksiądz – przyp. red.], że pod Kaplicą Królewską będę miał po królewsku, a to też Jego teren więc mogę stać i mnie nikt nie ruszy” – mówił podróżnik.

 

Niestety stoisko Wojciecha Cejrowskiego musiało zostać przeniesione. „Zapraszamy (póki się da) na zdjęcia, rozmowy i po autografy. Dziękujemy za obecność oraz wyrazy wsparcia i niezgody na urzędowy faszyzm” – czytamy na facebookowej stronie The Wojciech Cejrowski.

 

Jak informuje Marta Drzewiecka, inspektor ds. kontaktów z mediami Straży Miejskiej w Gdańsku, stoisko podróżnika zostało usunięte na polecenie Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. „Urzędnikom i ochronie Jarmarku Dominikańskiego towarzyszyło dwóch strażników miejskich, którzy asystowali wykonującym swoje obowiązki pracownikom GZDiZ” – informuje portal Stefczyk.info.

 

Aktualnie stoisko podróżnika ponownie znajduje się „na tyłach” Bazyliki Mariackiej. Cejrowski zaprasza swoich fanów także w sobotę. Zapewnia, że będzie dostępny dla czytelników przez cały dzień, aż do późnego wieczora.

 

 

Źródło: Stefczyk.info, Facebook

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie