8 marca 2017

Polki są za życiem. Proaborcyjne żądania feministek nie znajdują wśród kobiet poklasku

(Dr Joanna Banasiuk, instytut Ordo Iuris. Screen: PChTV)

Większość kobiet w Polsce nie utożsamia się z proaborcyjnymi hasłami głoszonymi przez feministki. Dzięki zaangażowaniu ruchów pro-life, świadomość społeczna na temat potrzeby pełnej ochrony życia rośnie i cieszy się poparciem już 63,3 proc. kobiet.


Feministki prezentują postulaty sprzeczne ze stanowiskiem zwykłych Polek, choć roszczą sobie pretensje do ich reprezentowania – powiedziała wiceprezes Ordo Iuris dr Joanna Banasiuk.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Z badań przeprowadzonych przez IPSOS na zlecenie Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris wynika, że w polskim społeczeństwie rośnie świadomość potrzeby ochrony życia ludzkiego w okresie prenatalnym. „Wbrew upowszechnianym często tezom, poparcie dla pełnej ochrony życia w okresie maj 2016 roku  – luty 2017 roku  nie spadło, lecz utrzymuje się stale na wysokim poziomie. Obecnie, pełną ochronę życia popiera ponad 60 proc. respondentów wobec 59 proc., które deklarowały takie poparcie w maju ubiegłego roku” – podkreślił Instytut.

 

Badania wykazały też wysokie poparcie kobiet (63,3 proc. – wzrost z 61 proc. w 2016 r.) dla całkowitej ochrony życia ludzkiego w okresie prenatalnym. To pokazuje, że organizacje feministyczne formułują żądania de facto sprzeczne ze stanowiskiem większości Polek.

 

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że lewacki postulat nieograniczonej aborcji popiera tylko 13 proc. respondentów, a przeciwników pełnej ochrony życia od momentu poczęcia systemagtycznie ubywa. W maju 2016 było to 27 proc., a obecnie jest to 22 proc.

 

Badania wykonane dla Ordo Iuris pokazały też, że w polskie społeczeństwo zostało mocno zdezinformowane na temat rozwiązań zawartych w inicjatywie ustawodawczej „Stop Aborcji”. Okazało się, że blisko 60 proc. społeczeństwa nie posiada nawet ogólnej wiedzy na ten temat, a ponad połowa respondentów, odpowiadając na pytaniach o kluczowe rozwiązania zawarte w projekcie, najczęściej wybierała odpowiedź „Nie wiem”.

 

Niestety, nawet osoby, które deklarują znajomość projektu, przypisuje mu treść dokładnie odwrotną do tej, którą rzeczywiście zawierał. „Jedynie nieco ponad 46 proc. respondentów przekonanych, że znają treść projektu obywatelskiego, wie o tym, że zapewniał on pełne gwarancje ratowania życia matki w sytuacji, gdyby ciąża mogła stanowić dla niej zagrożenie” – zaznaczył Instytut. Ponad połowa osób jest dokładnie przeciwnego zdania, a prawie 43 proc. „wierzy w ewidentny fałsz, jakoby projekt przewidywał karanie kobiety za samoistne poronienia”.

 

„Okazuje się, że znaczna część opinii publicznej uwierzyła w nawet najbardziej absurdalne twierdzenia zwolenników pozbawienia ochrony prawnej dzieci znajdujących się na wczesnym etapie rozwoju” – skomentował Instytut.

 

Badanie zostało zrealizowane przez ośrodek Badawczy IPSOS ramach badania OMNIBUS, na reprezentatywnej próbie ludności Polski powyżej piętnastego roku życia.

 

Źródło: Ordo Iuris

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram