30 sierpnia 2013

Już od wtorku w dobrych sklepach i salonach prasowych dostępny jest nowy numer magazynu „Polonia Christiana”. Autorzy pisma zauważają wielką skalę fascynacji żołnierzami niepodległościowego podziemia wśród młodych ludzi. W numerze poruszono również kwestię tragedii egipskich Koptów oraz problem polskich księży, znanych głównie z tego, że krytykują Kościół.


To, co w tej chwili dzieje się w stosunku do chrześcijan na całym świecie, nie tylko w krajach muzułmańskich, można nazwać chrześcijanofobią – media nie chcą o tym mówić, media chcą ten temat zepchnąć jak najdalej. To wielki wstyd i hańba dla Zachodu, który w tej chwili więcej uwagi poświęca rzekomej dyskryminacji mniejszości homoseksualnych niż rzeczywiście zabijanym i prześladowanym chrześcijanom. Ktoś porównał milczenie wobec prześladowań chrześcijan do milczenia amerykańskich Żydów podczas II wojny światowej wobec dramatu, jaki w tym czasie dotykał ich europejskich braci – mówili naszym dziennikarzom Maciej Grabysa i Michał Król, autorzy wstrząsającego filmu dokumentalnego zatytułowanego Być Koptem. Twórcy przedstawiają w rozmowie z „Polonia Christiana” dramatyczną sytuację Koptów, która zaczęła się w Egipcie wraz z początkiem arabskiej wiosny.

Wesprzyj nas już teraz!

34. numer magazynu „Polonia Christiana” to jednak przede wszystkim zbiór tekstów o Żołnierzach Wyklętych.  „Cóż z tego bowiem, że w 1945 r. świat wolny święcił potem tryumf, opustoszały nagle fronty, gdy tu czerwony świt się z nocy zbudził, a z nim transporty i transporty” – pisze Jerzy Wolak o dramacie polskich żołnierzy. Krzysztof Gędłek zwrócił uwagę na fenomen żyjących prawem wilka wśród dzisiejszej młodzieży, a Leszek Żebrowski przypomniał, jak w PRL prosowieccy propagandziści próbowali zniszczyć pamięć o bohaterskich „ludziach z lasu”. O historycznej schizofrenii III RP pisze natomiast Jarosław Szarek – dlaczego na ulicach wielu polskich miast ulicą imienia Żołnierza Wyklętego można dojść do placu imienia jego oprawcy? Całość uzupełnia rozmowa z Andrzejem Pityńskim, synem porucznika Aleksandra Pityńskiego „Kuli” i podporucznik Stefanii Pityńskiej „Perełki”, Żołnierzy Wyklętych.

Ponadto w magazynie: Grzegorz Pabijan, szef Krucjaty Młodych opowiada, dlaczego pozbawił Agnieszkę Radwańską tytułu ambasadora akcji „Nie wstydzę się Jezusa”, profesor Jacek Bartyzel pisze o „ostatnim katechonicznym cesarzu”, Grzegorz Braun o „Rejtanie za 200 zł” a profesor Grzegorz Kucharczyk o antypolskiej propagandzie popkulturowej, trwającej znacznie dłużej, niż mogłoby się wydawać. W magazynie znajdą Państwo również – jak zawsze – wiele prawdy, dobra i piękna!


Najnowszy numer można zamówić na stronie Księgarni Kontrrewolucji. Tych z Państwa, którzy chcieliby bliżej zapoznać się z zawartością wydania, zapraszamy do lektury fragmentów tekstów na stroniepismo.poloniachristiana.pl.

  

Zachęcamy do lektury!

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram