Środowisko Medyczne Świętej Rodziny oraz Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich Oddział Mazowiecki przesłało list do Mary Wagner. Niezłomna obrończyni życia, już po raz siódmy została uwięziona w Kanadzie. Powodem jest jej działalność, polegająca na próbie odwodzenia kobiet od decyzji o zabijaniu dzieci nienarodzonych.
W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Mary Wagner weszła do Centrum Opieki dla Kobiet w Toronto, aby przekonywać kobiety do tego, aby zrezygnowały z zabijania własnych, nienarodzonych dzieci. Niestety jej działalność nie spotyka się z akceptacją władz Kanady, w związku z tym po raz kolejny została aresztowana. Autorzy listu w ciepłych słowach wspierają Mary Wagner. Dziękują jej za odwagę z jaką przeciwstawia się obowiązującemu w Kanadzie prawu, które pozwala zabijać dzieci nienarodzone. „Dziękujemy, że tak pięknie uczciłaś dzień Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, broniąc życia najmniejszych i bezbronnych pacjentów Centrum Opieki dla Kobiet w Toronto” – piszą polscy lekarze.
Wesprzyj nas już teraz!
Chcąc wesprzeć uwięzioną dobrą wiadomością, autorzy listu informują, że w listopadzie br. złożono w Sejmie RP projekt ustawy przygotowany przez obywatelską inicjatywę „Zatrzymaj Aborcję”, który ma na celu wykreślenie z polskiego prawa zgody na aborcję eugeniczną. „Nowy projekt zmienia tylko jeden wyjątek, ale ten, który jest mocno nadużywany i odpowiedzialny za zabijanie 95 proc. abortowanych dzieci, głównie podejrzanych o wadę wrodzoną. Niech Twoją radością będzie fakt, że w Polsce pod projektem zebrano 830 tys. podpisów. Jest realna szansa, że wyjątek eugeniczny zniknie z polskiego prawa i ocali życie chorych dzieci” – czytamy w liście do Mary Wagner.
Lekarze zrzeszeni w Katolickim Stowarzyszeniu Lekarzy Polskich piszą, iż jest im przykro z tego powodu, że osobą, która doprowadziła do wprowadzenia w Kanadzie prawa aborcyjnego był Henry Morgentaler. Lekarz ten był polskim Żydem i pochodził z Łodzi. Autorzy listu przypominają, że podczas II wojny światowej, Morgentaler był jako dziecko więziony z matką i rodzeństwem w łódzkim getcie. Następnie także w niemieckich obozach koncentracyjnych m.in. w Oświęcimiu. Po wojnie wyjechał do Kanady.
Autorzy listu zwracają uwagę na to, że pobyt w obozach śmierci nie nauczył Morgentalera szacunku dla ludzkiego życia. „Jako dziecko widział, co znaczy brak poszanowania życia ludzkiego niezależnie od wieku.” – piszą polscy lekarze. Morgentaler do późnej starości przeprowadzał aborcje. Był właścicielem klinik aborcyjnych, aktywnym politykiem, zażarcie propagującym prawo aborcyjne. W 2008 roku Henry Morgentaler został wyróżniony Orderem Kanady.
Biografia Mary Wagner to zupełnie inna historia. Za obronę nienarodzonych była aresztowana już siedmiokrotnie. W więzieniu spędziła w sumie około 6 lat. Ostatni raz została skazana w połowie września 2017 roku na 9 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu.
W jej obronie do sędziego prowadzącego sprawę wpłynęła wówczas korespondencja ze wszystkich stron świata, w tym przede wszystkim od Polaków. Nadesłano m.in. 850 listów referencyjnych oraz 67 tys. podpisanych petycji. W najnowszym liście w obronie Wagner, polscy lekarze piszą: „Zachęceni Twoimi wieloletnimi działaniami napiszemy listy do różnych instytucji: Sądu Najwyższego, Biskupa Kanady, Lekarzy z klinik aborcyjnych. Będziemy się starali, aby zmienili swoje spojrzenie na życie poczęte i prawo pozwalające na jego niszczenie. Nie możemy przyzwalać, by lekarze i pielęgniarki powołani do ratowania życia i leczenia śmiertelnie chorych wykonywali tę morderczą procedurę.”
W liście do Mary Wagner katoliccy lekarze z Polski zapewniają o prowadzonej modlitwie w intencji jej oraz bezcennej misji, którą prowadzi. „Droga Mary, modlimy się za powodzenie Twoich działań, wpływających na świadomość obywateli i sędziów Kanady” – piszą. Jednocześnie proszą uwięzioną, aby modliła się o ratunek dla polskiej lekarki, która będąc w ciąży została zaatakowana przez chorobę nowotworową. „Jeszcze raz prosimy Cię o modlitwę o ocalenie życia cierpiącej na chorobę nowotworową doktor Agnieszki, będącej w 22 tygodniu ciąży i o życie jej dziecka. Zwłaszcza teraz w czasie Twojego niesłusznego pobytu w więzieniu za walkę o życie dzieci” – czytamy w liście.
Adam Białous
WMa